Úszás

 

 
 
 
 

Az V. korcsoportos Országos Úszó Diákolimpia Döntőjében a 4x50 méteres leány gyorsváltónk 1. helyen végzett, tagok: Bódi Fruzsina 9.e, Lukács Dóra, Szilágyi Szabina 10.e és Hornyák Stella 10.c.

A 100 méteres gyorsúszásban Rozsnyay Bence Máté 10.e első helyezett, 100 méteres  mellúszásban Sári András Mátyás 9.e első helyezett, és 100 méteres hátúszásban Sík Bence Máté 9.e második helyezett lett.

Versenyeztető tanár: Bóta Marianna tanárnő

 

Az Úszás Országos Diákolimpiai Döntőjében a VI. korcsoportban Mirkóczki Áron (11.c) második helyen végzett 50 m mellúszásban, a 4x50 m gyors váltó 7.helyezett lett, a csapat tagjai: Mirkóczki Áron (11.c), Pálok Bence (10.c), Mátyás Martin (12.e), Darmos Richárd (11.e).

Versenyeztető tanár: Gotyár József tanár úr

 

Megyei úszás Diákolimpiai Döntő

III. korcsoport - "B" kategória

4x50 m leány gyorsváltó        3. hely

IV. korcsoport - "B" kategória

100 m fiú gyorsúszás

Keszthelyi Attila        1. hely, az országos döntőbe jutott

Hajdú Botond            6. hely

IV. korcsoport - "B" kategória

100 m leány gyorsúszás

Szabó Nikolett 1. hely, az országos döntőbe jutott

Kovács Márta 4. hely

IV. korcsoport - "B" kategória

100 m fiú mellúszás   

Végert Ignác   3. hely

IV. korcsoport - "B" kategória

100 m leány mellúszás

Kovács Márta 1. hely, az országos döntőbe jutott

Németh Anna 2. hely

IV. korcsoport - "B" kategória

100 m fiú hátúszás

Hajdú Botond                        7. hely

IV. korcsoport - "B" kategória

4x50 m fiú gyorsváltó (Hajdú Botond,  Pável Zsolt, Végert Ignác, Kesztehelyi Attila), 2. hely

IV. korcsoport - "B" kategória

4x50 m leány gyorsváltó (Csirmaz Nóra, Németh Anna, Kovács Márta, Szabó Nikolett)

1. hely, az országos döntőbe jutott

V. korcsoport - "B" kategória

100 m fiú gyorsúszás

Rozsnyay Bence Máté           1. hely, az országos döntőbe jutott

Sári András     3. hely

Szőke Ákos    4. hely

V. korcsoport - "B" kategória

100 m leány gyorsúszás

Szilágyi Szabina         2. hely

Bódi Fruzsina             3. hely

V. korcsoport - "B" kategória

100 m fiú mellúszás   

Sári András Mátyás                1. hely, az országos döntőbe jutott

Kármán Dániel           5. hely

Zakar Zsombor           6. hely

V. korcsoport - "B" kategória

100 m leány mellúszás

Prókai Blanka             2. hely

V. korcsoport - "B" kategória

100 m fiú hátúszás

Sík Bence Máté          1. hely, az országos döntőbe jutott

Podlovics Attila          4. hely

V. korcsoport - "B" kategória

100 m leány hátúszás

Lukács Dóra   2. hely

V. korcsoport - "B" kategória

4x50 m fiú gyorsváltó

Sík Bence, Szilágyi Márk, Sári András, Rozsnay Bence, 2. hely, Kármán Dániel, Zakar Zsombor, Podlovics Attila,Szőke Ákos, 5. hely

V. korcsoport - "B" kategória

4x50 m leány gyorsváltó (Bódi Fruzsina, Lukács Dóra, Szilágyi Szabina, Hornyák Stella)

1. hely, az országos döntőbe jutott

VI. korcsoport - "B" kategória

100 m fiú gyorsúszás

Pálok Bence Olivér     2. hely

Darmos Richárd         6. hely

Csattos László                        7. hely

VI. korcsoport - "B" kategória

100 m leány gyorsúszás

Molnár Daniella          2. hely

VI. korcsoport - "B" kategória

100 m fiú mellúszás

Mirkóczki Áron          1. hely, az országos döntőbe jutott

VI. korcsoport - "B" kategória

100 m leány mellúszás

Jurányi Viktória          3. hely

Maka Anna     4. hely

VI. korcsoport - "B" kategória

100 m fiú hátúszás

Kürti Dominik            1. hely, az országos döntőbe jutott

VI. korcsoport - "B" kategória

4x50 m fiú gyorsváltó (Darmos Richárd, Pálok Bence, Mirkóczki Áron, Kürti Dominik), 1. hely

VI. korcsoport - "B" kategória

4x50 m leány gyorsváltó (Bukovenszki-Bata Zoé, Jurányi Viktória, Maka Anna, Molnár Daniella), 2. hely

 

_____________________________________ 2016/2017. tanév____________________________________ 

 

 

_____________________________________ 2015/2016. tanév____________________________________ 

 
 

Az Úszás Diákolimpia Országos Döntőjében
 
50 m leány gyorsúszás II. korcsoport
13. Bisztriczky Sára (edzője: Patkó Kata)
50 m leány mellúszás III. korcsoport
10. Németh Anna 6.c
100 m leány hátúszás IV. korcsoport
18. Aradi Nikolett 8.c
100 m leány mellúszás V-VI. korcsoport
14. Jurányi Viktória 10.c
100 m leány hátúszás V-VI. korcsoport
20. Kós Klaudia Kincső 11.e(ny)
Versenyeztető tanár: Bóta Marianna tanárnő
 
 

Bisztriczki Sára 5. c osztályos tanuló az úszás országos diákolimpián 50 méteres gyorsúszásban 13. helyezést ért el.

Testnevelő tanára: Asszonyi Evelin tanárnő,
edző : Patkó Katalin

 

Magyar Olimpiai Akadémia által szervezett Olimpikonok Nevét Viselő Iskolák Országos Úszóversenye 

100m gyorsúszás:

Rozsnyay Bence Máté 9.e                             3. hely

Molnár Daniella          11.e                             2. hely

100m hátúszás:

Schmiderer Dániel      13.e                             2. hely

Lukács Dóra               9.e                               2. hely

100m mellúszás:

Kürti Dominik            10.e                             3. hely

Podlovics Anna          9.e                               3. hely

100m pillangóúszás:

Darmos Richárd         10.e                             3. hely

Jurányi Viktória          10.c                             2. hely

4X50m fiú vegyesváltó:                               3. hely

Rozsnyay Bence Máté 9.e

Szilágyi Márk      9.e

Mátyás Martin 11.e

Kürti Dominik 10.e

4X50m lány vegyesváltó:                             2. hely

Lukács Dóra               9.e

Fehér Anna                 11.kny

Jurányi Viktória          10.c

Molnár Daniella          11.e

Összesített eredmények alapján:     Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium csapata 3. hely 

Versenyeztető tanár: Bóta Marianna tanárnő

 
 
_____________________________________ 2014/2015. tanév____________________________________

Országos úszás diákolimpia

Országos úszás diákolimpia
 A Diákolimpia országos „ B” kategóriás úszás döntőjén V.-VI.
korcsoportban 100m mellúszásban Jurányi Viktória 9. c osztályos tanuló 2. helyezést ért el, 100 méter gyorsúszásban pedig 9. helyen végzett. OKLEVÉL
Edzője: Kovács Ottó
„A” kategória III. korcsoportban 100 m hátúszás számban Sződi Zsolt (5.c) 15.helyezett,100 m gyorson Sződi Zsolt 17.helyezett lett.
„B” kategória IV. korcsoport 100m mellúszásban Prókai Blanka (7.c)10.helyen végzett, III. korcsoport 50 m mellúszásban Németh Anna (5.c)14.helyezett lett. 
Versenyeztető tanár: Bóta Marianna tanárnő
 
Városi Diákolimpiai Úszóverseny
III.-IV. korcsoport

„A”kategória      Név                                                                      helyezés
III. korcsoport    Sződi Zsolt         100m férfi gyors                      2. helyezés
IV. korcsoport    Aradi Nikolett    100m női mell                          3. helyezés
III. korcsoport    Sződi Zsolt         100m férfi hát                          1. helyezés
IV. korcsoport    Aradi Nikolett    100m női hát                            4. helyezés
III. korcsoport    Hajdu Botond     100m férfi pillangó                 5. helyezés
IV. korcsoport                                4X50m női váltó                     2. helyezés
               Hornyák Stella, Gál Zita, Aradi Nikolett, Ponyi Réka
IV. korcsoport                        4X50m férfi váltó                           4. helyezés
               Kármán Dániel, Sasvári Dávid, Suszter Dominik, Misinszki Márton
III. korcsoport                        4X50m férfi váltó                          4. helyezés
              Hajdu Botond, Pável Zsolt, Wernigg András, Sződi Zsolt
„B”kategória      Név                                                                     helyezés
III. korcsoport    Csirmaz Nóra      100m női gyors                     3. helyezés
III. korcsoport    Magi Boglárka    100m női gyors                     4. helyezés
III. korcsoport    Németh Anna       50m női mell                        2. helyezés
III. korcsoport    Csirmaz Nóra       50m női mell                       4. helyezés
III. korcsoport    Magi Boglárka     50m női mell                        6. helyezés
IV. korcsoport    Prókai Blanka     100m női mell                       1. helyezés
                           Ponyi Anna         100m női mell                       2. helyezés
IV. korcsoport    Monoki László    100m férfi hát                       2. helyezés
                       Misinszki Márton    100m férfi há                       4. helyezés
IV. korcsoport    Prókai Blanka      100m női hát                        1. helyezés
III. korcsoport                                4X50m női váltó                  1. helyezés
            Csirmaz Nóra, Magi Boglárka, Németh Anna, Vígh Zsófia.

Megyei Diákolimpiai Úszóverseny Eger
V-VI korcsoport „A” – „B” kategória
„A” kategória
Kada Julianna 12.a                        100m.mellúszás                      1. hely  országos döntőbe jutott
Bukovenszki-Bata Zoé 9.e            100m.mellúszás                      2. hely
Kürti Dominik 9.e                         100m mellúszás                      3. hely
Németh Dávid 10.e                       100m hátúszás                        3. hely
                                                       4X50m fiú gyorsváltó            2. hely
           /Kürti Dominik, Darmos Richárd 9.e, Németh Dávid 10.e, Schmiderer Dániel 12.e/
                                                       4X50m lány gyorsváltó            3. hely
            /Bukovenszki-Bata Zoé 9.e, Molnár Daniella 10.e, Fehér Anna 10. k/kny/ Kada Julianna 12.a/

„B” kategória
Gáspár Noémi 13.a                         100m hátúszás                       1. hely országos döntőbe jutott
Jurányi Viktória 9.c                        100m mellúszás                     1. hely országos döntőbe jutott
Jurányi Viktória 9.c                        100m gyorsúszás                   1. hely országos döntőbe jutott
                                                        4X50m lány gyorsváltó        1. hely országos döntőbe jutott
            /Jurányi Viktória 9c, Kós Klaudia Kincső 10.e/ny/, Gáspár Noémi, Nagy Babett 13.a/


Megyei Diákolimpiai Úszóverseny Eger III-IV korcsoport
„A” – „B” kategória

„A” kategória
III korcsoport
Sződi Zsolt    5.c                              100m gyorsúszás                      1. hely országos döntőbe jutott
Sződi Zsolt    5.c                              100m hátúszás                          1. hely országos döntőbe jutott
Hajdu Botond 5.c                             100m pillangóúaszás                4.hely
IV korcsoport
                                                          4X50m fiú gyorsváltó              3. hely
/Suszter Dominik7.c, Sasvári Dávid 8.c, Antal Áron, Kármán Dániel 9.e/
                                                          4X50m lány gyorsváltó            3. hely
/Ponyi Réka 6.c, Hadas Melinda 7.c, Hornyák Stella 9.ny, Gál Zita 8.c,/

„B” kategória
III korcsoport
Németh Anna 5.c                               50m mellúszás                           1. hely országos döntőbe jutott
                                                           4X50m lány gyorsváltó             3. hely
/ Magi Boglárka, Galambos Dorina, Vígh Zsófia 6.c, Németh Anna 5.c/

IV korcsoport

Prókai Blanka 7.c                                100m mellúszás                         1. hely országos döntőbe jutott
Prókai Blanka 7.c                                100m hátúszás                           2. hely
 
 
_____________________________________ 2013/2014. tanév____________________________________

Az Aranyüst nemzetközi korosztályos úszóversenyen  Dunaújvárosban  Szeivolt Melinda 100 méteren aranyérmet, míg 200-on ezüstérmet vehetett át és tagja volt a nyertes serdülő válogatott 4x100 méteres vegyesváltójának is.

 

Országos Rövidpályás Vidék Bajnokság Szeivolt Melinda 8.c eredményei
 50 m pillangó 1. helyezés, 100 m pillangó 1. helyezés, 200 m pillangó 1. helyezés 

100 m vegyes 1. helyezés, 400 m vegyes 1. helyezés, 100 m mell 1. helyezés, 200 m mell 1. helyezés

 4X100 m gyors váltó felnőtt 1. helyezés4X100 m vegyes váltó felnőtt 1. helyezés

4X200 m gyors váltó felnőtt 2. helyezés

Úszók az Országos Diákolimpián

Úszók az Országos Diákolimpián
„A” kategória Szeivolt Melinda 8.c 100 m mell 1. helyezett  

„B” kategória Prókai Blanka 6.c  50 m mell 8. helyezettt 100 m hát 9. helyezett  

4X50 gyors leány váltó 15. hely A csapat tagjai: Nagy Babett 12.a, Leffler Anna 12.k, Kós Klaudia Kincső 9.e ny, Bujdosó Réka 9.k

 
 
 
 

2013 decemberében Belgrádban került sor a Közép Európai Nemzetek Ifjúsági Találkozójára.

Nyolc ország legjobb serdülőkorú versenyzői álltak rajthoz. Iskolánk tanulója, Szeivolt Melinda (8.c), aki a kora miatt még jövőre is rajthoz állhat ezen a versenyen, a 100 és a 200 méteres mellúszásban állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

 

Városi Diákolimpia Úszás III.-IV. Korcsoport  A, B. Kategória
Bitskey Aladár Uszoda - Eger  - 2013.11.25

A. Kategória III. Kcs.
100m fiú gyors
4. Sasvári Dávid     6.c
17. Suszter Dominik    6.c 
22. Wernigg András     6.c
23. Rajna Bence    5.c 
100m leány hát
4. Aradi Nikolett     6.c
100m fiú hát
5. Suszter Dominik      6.c
12. Wernigg András    6.c 
14. Varga Balázs     5.c
100m leány mell
6. Aradi Nikolett     6.c
4x50m fiú gyors váltó
4. GGCG  2:45,49
Sasvári Dávid , Suszter Dominik,  Wernigg András, Rajna Bence 

A. Kategória IV. KCS.
100m fiú gyors
11. Poczik  Levente     8.c
100m leány gyors
5. Molnár Daniella     9.e
100m fiú mell
10. Kovács Bulcsú     8.c

„B” Kategória III.Kcs.
100m fiú gyors
8. Piller Olivér     5.c
100m leány gyors
3. Ponyi Réka      5.c
4. Ponyi Anna      6.c
100m leány hát
1. Prókai Blanka     6.c
7. Bujdos Áron      5.c
50m leány mell
1. Prókai Blanka     6.c
4. Ponyi Anna      6.c
6. Ponyi Réka      5.c
7. Magi Boglárka      5.c
4x50m leány gyors váltó
1. GGCG    3:18,66
 Prókai Blanka,  Ponyi Anna,  Ponyi Réka,  Magi Boglárka 

„B” Kategória IV.Kcs.
100m fiú hát
3. Misinszki Márton    7.c 
4. Monoki László      7.c
100m leány hát
1. Gál Zita          7.c
100m fiú mell
6. Kután Zsombor    8.c  
8. Misinszki Márton     7.c
100m leány mell
1. Mester Edina      10.c
2. Szűcs Kinga      8.c

Olimpikonok nevét viselő iskolák országos úszóversenye –

Eger 2013. szeptember 26

 Fiú:

100m gyorsúszás:         Hornyák Olivér            12.k                                                   3. hely

100m hátúszás:            Schmiderer Dániel        11.e                                                    2. hely

100m mellúszás:           Szalai Péter                13.a                                                    1. hely

100m pillangóúszás:       Mihály Máté               12.c                                                    2. hely  

4X50m vegyesváltó                                                                                                 1. hely

 Lány:

100m gyorsúszás:         Parádi Klaudia             13.a                                                    2. hely

100m hátúszás:            Pálok Dalma                13.e                                                    2. hely

100m mellúszás:           Nagy Babett               12.a                                                    2. hely

100m pillangóúszás:      Gáspár Noémi              12.a                                                    2. hely 

4X50m vegyesváltó:

Parádi Klaudia, Nagy Babett, Pálok Dalma, Stokker Dóra 13.k                                         2. hely

 

Összetett pontverseny eredménye alapján                                                                   1. hely