Történelem

 

_____________________________________ 2016/2017. tanév____________________________________ 

A Savaria országos történelem verseny megyei fordulójában Kovács Anna 9.ny 2. helyen, Kadlott Petra 10.c 20. helyen végzett.

Mindkét tanuló szaktanára Feketéné Kovács Ildikó tanárnő.

 

A Gloria Victis Kárpát-medencei középiskolai történelmi vetélkedő következő fordulójába jutott az Alberti Giulia (12.e), Szecskő Mirtill és Zsíros Krisztina (12.any) tanulók alkotta csapat, melynek felkészítő tanára Kovács Ottó tanár úr.

 

_____________________________________ 2015/2016. tanév____________________________________ 

 

A Katolikus Pedagógiai Szervezési és Továbbképzési Intézet által a Szent Márton-év alkalmából kiírt próza- és versírás pályázaton Nagy- Bányai Kincső 8.c osztályos tanuló dicséretben részesült.

Felkészítő tanára: Kovács Ottóné tanárnő

 

A Szent György Lovagrend Egri Nagypriorátusa középiskolásoknak meghirdetett  - A szabadságharc "áruló" tábornoka c. - történelmi pályázatán Nagy Norbert 10.c osztályos tanuló második helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Karóczkai Júlia tanárnő

 

A KPSZTI által megrendezett Takáts Sándor XII. Országos történelem versenyen, amelyet Szent István és kora témából tartottak iskolánk csapata 9. helyezést ért el.
A csapat tagjai voltak: Aradi Nikolett, Kalocsány Judit, Kovács Anna, Potsay Zille 8.c osztályos tanulók. Felkészítő tanáruk: Feketéné kovács Ildikó tanárnő

 

Kimegyek a doberdói harctérre

Kimegyek a doberdói harctérre

Fekete Sándor, Kovács Henrietta 13.a és Szalai Krisztina 13.e osztályos tanulókból álló csapat a Lakiteleki Történelmi Versenyen ("Kimegyek a doberdói harctérre" - Az I. világháború története) az 54 induló csapat között a 10. helyen végzett.

Felkészítő tanáruk: Kovács Ottó tanár úr

 

Az egri fertálymesterség hagyományai

Az egri fertálymesterség hagyományai
Az Eszterházy Károly Főiskola Kulturális Örökség és Művelődéstörténet Tanszéke és az Egri Fertálymesteri Testület által szervezett "Az egri fertálymesterség hagyományai" című vetélkedőn iskolánk csapatai az alábbi helyezéseket érték el:
 
 

2. hely: Domán Gabriella, Minya Liliána és Lénárt Emese 6.c

4. hely:Janik Bálint, Csizmadia Milán és Veréb Ákos 6.c

5. hely: Kiss Ivett, Szerencsi Zsófia és Törő Hajnalka 6.c

Felkészítő tanáruk: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

 

A KPSZTI általa meghirdetett Katolikus Iskolák XII. Országos Takáts Sándor Történelmi Versenyén iskolánk csapata az országos döntőbe jutott.

A csapat tagjai: Aradi Nikolett, Kalocsány Judit, Kovács Anna és Potsay Zille 8.c osztályos tanulók.

Felkészítő tanáruk: Feketéné Kovács Ildikó tanárnő

 

 

 

 

A Savaria Országos Történelem Verseny megyei fordulóján

 

a 9. évfolyamosok versenyében 

·  5. helyezést ért el Hammer Flóra (9.k)

·  14. helyezést ért el Farkas Melinda (9.k) Kovács Ottó tanár úr felkészítésében

a 10. évfolyamosok versenyében

·  5. helyezést ért el Jacsó Kristóf (10.c)

·  10. helyezést ért el Nagy Norbert (10.c) Karóczkai Júlia tanárnő felkészítésében

 

 

 

A 7-8. osztályos tanulók számára rendezett Országos Történelem Tanulmányi Verseny megyei fordulóján 5. helyezést ért el Kovács Anna 8. c osztályos tanuló.

Felkészítő tanára: Feketéné Kovács Ildikó tanárnő.

 

 

 

A történelem OKTV-n a második fordulóba továbbküldhető dolgozatot írt: Fekete Sándor 13.A osztályos tanuló, felkészítő tanárai: Kovács Ottó tanár úr és Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő és Laczik Anna 13.K osztályos tanuló, felkészítő tanárai: Feketéné Kovács Ildikó és Ballagóné Csernyák Éva tanárnők, Laczik Anna ezzel bejutott a második fordulóba.

 

Gloria Victis 2015

Gloria Victis 2015

A "Glória Victis" Kárpát-medencei  középiskolai történelem vetélkedő döntőjében

16. helyezést ért el: Ballagó Márton 12.c, Tóth Ilona és Pócsi Máté 13.k osztályos tanulók csapata

Felkészítő tanáruk: Feketéné Kovács Ildikó tanárnő

5. helyezést ért el és ezzel egy erdélyi utazást nyert: Fekete Sándor, Miklós Evelin és Veres Evelin 13.A osztályos tanulók csapata

Felkészítő tanáruk: Kovács Ottó tanár úr

 

A Rákóczi Szövetség által szervezett "Glória Victis" országos történelem verseny középdöntőjébe jutott iskolánk két csapata:

·  Ballagó Márton 12. c, Tóth Ilona Janka 13.k  és Pócsi Máté 13.k, felkészítő tanáruk Feketéné Kovács Ildikó tanárnő

Fekete Sándor, Miklós Evelin és Veres Evelin 13. a, felkészítő tanáruk Kovács Ottó tanár úr

 

_____________________________________ 2014/2015. tanév____________________________________ 

Időutazó

 Időutazó
Az Időutazó országos történelem  levelező versenyen Nagy Norbert 9.c osztályos tanuló 3. helyezett lett, a szóbeli döntőben 92 %-ot ért el.

Felkészítő tanára: Karóczkai Júlia tanárnő.


Az Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium „A nemzeti összetartozás napja” alkalmából  történelemversenyt hirdetett a magyarországi és határon túli magyar gimnáziumok számára. Iskolánkból Fekete Sándor 12.a osztályos tanuló 2. helyezett lett.

Felkészítő tanára: Kovács Ottó tanár úr.

 

A Szent György Lovagrend  „Az  első világháború és Trianon fájdalmas veszteséglistája” elnevezésű pályázatán Saufert Eszter 12.e osztályos tanuló első  helyen végzett.

Felkészítő tanára: Kovács Ottó tanár úr.

 

 

A nagy háború

A nagy háború
 

"A nagy háború" elnevezésű megyei történelem versenyen a 8.c osztály csapata 4. helyezést ért el. Csapattagok: Csőke Karolina, Németh Veronika, Tóth Katalin és Varga Dorina Írisz.

Felkészítő tanáruk: Árvainé Kovács Krisztina tanárnő

 

Az Eszterházy Károly Főiskola által rendezett "A nagyhatalmak koncertje. A Szent Szövetség kora Európában (1814-1848)" elnevezésű országos történelem versenyen iskolánk csapata a 109 induló közül a 6. helyen végzett. A csapat tagjai: Nagy Babett, Németh Zsófia és Kovács Ádám (13.a)

Felkészítő tanáruk: Kovács Ottó tanár úr.

 

 

 

Történelem OKTV
 

Történelem OKTV

Az OKTV történelem döntő fordulójából Pap Lázár 13.k osztályos tanuló 28. helyezést ért el, felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

 

 

 

Az EKF Gyakorló Általános Iskolája által szervezett "A Nagy Háború" című levelezős történelem verseny szóbeli döntőjébe jutott: Csőke Karolina, Németh Veronika, Tóth Katalin, Varga Dorina 8.c osztályos tanulók csapata.

Felkészítő tanáruk: Árvainé Kovács Krisztina tanárnő

 

 

 

Kárpát-medencei történelem verseny

 
  A NAGYSÁGOS FEJEDELEM – II. RÁKÓCZI FERENC ÉLETE ÉS KORA címmel Kárpát-medencei történelmi versenyt hirdetett a Lakiteleki Népfőiskola, a Lakiteleki Eötvös Iskola és a Keresztény Élet szerkesztősége. A Szauer Marcell 12.a, Mohai Ádám 12.c és Somogyi Kristóf 9.c osztályos tanulókból álló csapat az 1. helyen végzett.

 

Felkészítő tanáruk Csák György tanár úr.

 

A Nagy Babett, Németh Zsófia, Kovács Ádám 13.a osztályos tanulókból álló csapat pedig a 14. helyen végzett.

Felkészítő tanáruk Kovács Ottó tanár úr.

 

 

 

A történelem OKTV döntőjébe jutott Pap Lázár 13. k osztályos tanuló.

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

 

 

A Savaria Országos Történelemverseny megyei fordulójába jutott I. kategóriában:

Hovancsek Zsolt és Nagy Norbert 9. c osztályos tanulók.

Felkészítő tanáruk: Karóczkai Júlia tanárnő

 

 

A történelem OKTV második fordulójába behívták Pap Lázár 13.k osztályos tanulót, felkészítő tanára Ballagóné Csernyák Éva tanárnő.

  

GLÓRIA VICTIS országos történelem verseny döntője

 

22. helyezést ért el Kovács Ádám, Nagy Babett, Németh Zsófia 13.a osztályos tanulók csapata

33. helyezést ért el Juhász Sámuel, Laczkó Vivien, Veres Krisztina 13. e osztályos tanulók csapata

Felkészítő tanáruk: Kovács Ottó tanár úr

 

Történelem OKTV első fordulójából tovább küldhető a második fordulóba három tanuló dolgozata: Pap Lázár 13. k osztályos tanuló Ballagóné Csernyák Éva felkészítésében, Hevér Kinga 13. k  osztályos tanuló Ballagóné Csernyák Éva felkészítésében és Fekete Sándor 12.a osztályos tanuló Kovács Ottó és Dr. Szabó Zsuzsanna felkészítésében.

 

A "Glória Victis" Országos és Kárpát-medencei Történelemverseny középdöntőjébe jutott (200 induló csapatból) iskolánk két csapata:

 

•             Kovács Ádám, Nagy Babett és Németh Zsófia a 13.a osztályból a 12. helyen

•             Juhász Sámuel, Laczkó Vivien és Veres Krisztina Noémi a 13.e osztályból a 49.helyen

Mindkét csapat felkészítő tanára Kovács Ottó tanár úr.

_______________________________ 2013/2014. tanév_________________________

 

Felkészítő tanára: Kovács Ottó tanár úr 

A Lakitelki Népfőiskola és a Keresztény Élet szerkesztősége által kiírt " A legnagyobb magyar" című Kárpát-medencei történelem verseny országos döntőjében iskolánk csapata a 7. helyet szerezte meg.

 

A csapat tagjai: Nagy Babett, Németh Zsófia és Kovács Ádám 12. A 

 

Felkészítő tanáruk: Kovács Ottó tanár úr

Az „Időutazó” országos történelem levelezőversenyen Nagy Norbert 9.c (ny) a 14 évesek fölötti kategóriában második helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Karóczkai Júlia tanárnő


Az EKF Gyakorló Általános Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet által szervezett "Ab urbe condita" levelezős történelem verseny szóbeli döntőjében iskolánk Agria Gladiátorai nevű csapata 5. helyezést ért el.

A csapat tagjai: Balázs Diana, Jacsó Barnabás, Kovács Eszter és Nagy Patrik Sixtus (6. c)

Felkészítő tanáruk: Árvainé Kovács Krisztina tanárnő

 

 

A Lakitelki Népfőiskola és a Keresztény Élet szerkesztősége által kiírt " A legnagyobb magyar" című Kárpát-medencei történelem versenyen, három írásbeli forduló után a 8. helyen döntőbe jutott: Nagy Babett, Németh Zsófia, Kovács Ádám 12. A osztályos tanulók csapata. 
Felkészítő tanáruk: Kovács Ottó tanár úr

 

 

A Savaria Országos Történelem Verseny megyei fordulóján

a 9. évfolyamon: 8. helyezést ért el Zsíros Krisztina 9.a (ny) Kovács Ottó tanár úr felkészítésében, 11. helyezést ért el Jusztin Zsanett 9.a (ny) Kovács Ottó tanár úr felkészítésében; a 10. évfolyamon: 3. helyezést ért el Sulyok Valentina 10. c  Feketéné Kovács Ildikó tanárnő felkészítésében, 8. helyezést ért el Laczik Anna Feketéné 11.k  Kovács Ildikó tanárnő felkészítésében, 9. helyezést ért el Lőrincz Lili 11.k Feketéné Kovács Ildikó tanárnő felkészítésében és 13.helyezést ért el Tóth Ilona Janka 11.k  Feketéné Kovács Ildikó tanárnő felkészítésében.

 

Az EKF Gyakorló Általános Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet által szervezett "Ab urbe condita" levelezős történelem verseny I-II. fordulóján

I. helyen végzett és a szóbeli döntőbe jutott :

Balázs Diana, Jacsó Barnabás, Kovács Eszter, Nagy Patrik Sixtus 6. c osztályos tanulók csapata, Árvainé Kovács Krisztina tanárnő felkészítésében.

 

A Bóta Áron (12.A), Juhász Sámuel (12.E) és Laczkó Vivien (12.E) összeállítású csapat a Cultura Nostra Történelmi Vetélkedőn bejutott a középdöntőbe.

Szaktanár: Kovács Ottó

 

A Rákóczi Szövetség által meghirdetett „Gloria Victis” Kárpát-medencei történelem verseny középdöntőjébe jutott csapatok:

-Szalai Krisztina, Saufert Eszter, Toldi László Arnold 11.e osztályos tanulók csapata, felkészítő tanáruk : Kovács Ottó
-Berecz Gitta, Mohai Ádám, Pócs Karola 11. c osztályos tanulók csapata,
felkészítő tanár: Feketéné Kovács Ildikó
-Babicszki Viktória, daragó Dóra, Kaló Georgina 11. c osztályos tanulók csapata,
Feketéné Kovács Ildikó felkészítésében