Országos Tolkien Verseny

 A Magyar Tolkien Társaság által szervezett XII. Országos Tolkien Levelező Verseny szóbeli döntőjében Dúnadan kategóriában csapattársaival I. helyezést ért el Bedőcs Álmos, Kósik Zsófia és Pap Katalin Tünde 10.a osztályos tanuló.  

Felkészítő tanár: Fodor Beáta tanárnő


tovább »
2018.04.19

Langwest nyelvi verseny

 Juhász  István 10.k osztályos tanuló a Langwest Országos Tehetségkutató  Tanulmányi Verseny  ötödik kategóriájának döntőjében harmadik helyezett lett. A diák eredményével BME felsőfokú szóbeli nyelvvizsgát szerzett.

Tanárai: Schnémann-Bagi Emese és Csákváriné Veréb Valéria tanárnők


tovább »
2018.04.15

Elsősegélynyújtás

 A Vöröskereszt által szervezett területi elsősegélynyújtó versenyen az általános iskolai kategóriában a 8. c osztály csapata 1. helyen végzett, így továbbjutott a megyei versenyre. A csapat tagjai: Veréb Ákos, Türk Ákos, Veres Lajos, Generál Gábor és Pável Zsolt

Középiskolai kategóriában második helyen végzett a kilencedikesek csapata, tagok: Hajagos Erik, Lukács Sarolta, Kovács Anna, Sütő Péter (9.cny) és Birinyi Gábor (9.k)

Felkészítőjük: dr. Mezei Éva és Tóthné Juhász Magdolna védőnő


tovább »
2018.04.08

A turini remete

A Lakiteleki Népfőiskola, a Lakiteleki Eötvös Iskola és a Keresztény Élet által szervezett „Turini remete” – Kossuth Lajos élete és pályafutása témájú országos versenyen iskolánk csapata tizedik helyen végzett. A csapat tagjai: Kadlott Petra 11.c, Hammer Flóra és Pelyhe Balázs 11.k.

Felkészítő tanáruk: Kovács Ottó tanár úr 

tovább »
2018.04.07

Tehetséges novellistánk - Kovács Liza

 Kovács Liza 7.c osztályos tanuló az "Író deák" országos vers- és novellaíró pályázat döntőjében novella kategóriában második helyezést ért el. (A négy kategóriában induló 450 pályázó, 2000 pályaműve közül.)

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő


tovább »
2018.04.07

Szèp magyar beszèd

 Bisztriczki Sára 7.c osztályos tanuló a Kazinczy "Szép magyar beszéd"verseny országos döntőjében bronz minősítésben és a zsűri különdíjában részesült.

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő


tovább »
2018.04.06

KRESZ-tanfolyam

 SZEREZZ JOGOSÍTVÁNYT KEDVEZMÉNYESEN A GÁRDONYI GÉZA CISZTERCI GIMNÁZIUM

ÉS A VLADÁR AUTÓSISKOLA KÖZÖS SZERVEZÉSÉBEN!


tovább »
2018.03.20

Határtalanul - Kárpátalja akcióprogram

 Határtalanul - Kárpátalja akcióprogram HAT-17-04-00040
2018. március 14-18.
Tantestületünk tagjai valamint technikai dolgozóink közül jónéhányan 2018. március 14-én indultak útnak Egerből, hogy megismerkedhessenek tágabb pátriánk, Kárpátalja történelmi és természeti szépségeivel.

tovább »
2018.03.19

Reformáció és katolikus megújulás

 Az Egri Szakképzési Centrum Bornemissza Gergely Szakközépiskolája és Kollégiuma által szervezett Reformáció és katolikus megújulás című történelmi versenyen I. helyezést ért el a kollégiumunk csapata.

A csapat tagjai: Molnár Fanni 12.k, Valaszkai Zsófia 12.k és Varga Laura 11.e

Felkészítő tanáruk: Gergely Anikó tanárnő


tovább »
2018.01.29

Reading in English

  A Reading in English  angol nyelvű olvasási verseny 2017-es őszi fordulójának eredményei

tovább »
2017.12.14

Sikerek a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen

A Bolyai anyanyelvi verseny megyei fordulóján harmadik helyezést ért el Király Kata, Lassu Eszter, Peternák Ábel és Osváth-Nagy Noémi 7. c osztályos tanulók csapata. Második helyezést ért el Láng Éva, Maróti Lelle, Sike Lili és Tómács Tímea 7. c osztályos tanulók csapata.

Felkészítő tanáruk: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

 
 
 
2017.10.03

Koli-foci

 Az egri KERI Kollégium által megrendezett Mikulás kupán kollégiumunk focicsapata első helyezést ért el. A csapat tagjai: Benke Ramóna 5.c, Szajkó Adrienn 10.e, Bíró Petra 10.e, Tóth Barbara 11.e, Ördög Sára 11.c, Horváth Virág 11.a, Tóth Gréta 9.e, Fodor Gabriella 11.k és Barta Kincső 9.a.

Felkészítő tanáruk: Boros Béláné tanárnő


tovább »
2017.10.02

Népművészeti vetélkedő

 Az intézményünk által rendezett  Szabolcs-Szatmár-Bereg megye néprajzi tájai című népművészeti vetélkedőn kollégiumunk csapata első helyezést ért el.


A csapat tagjai: Deák Eszter, Lipták Veronika és Molnár Viktória 9.k osztályos diákok.

Felkészítő tanáruk: Boros Béláné tanárnő


tovább »
2017.10.01

Novák Lajos, a ciszterci harmadrend új tagja

 2017. október 15-én az egri ciszterci templomban – a Borgia Szent Ferenc ünnepén bemutatott búcsúi szentmisén - Bérczi L. Bernát O.Cist. kormányzóperjel, a ciszterci rend harmadrendjének közösségébe fogadta be Novák Lajost, iskolánk 12. e osztályos tanulóját. 


tovább »
2017.10.01

Eger Kiváló Sportolója

 Iskolánk 2017-ben érettségizett tanulója, Szeles Bálint "Eger Kiváló Sportolója" elismerő címet kapta.
A kitüntetés átadására 2017. október 23. napján, a Nemzeti Ünnepen került sor.

tovább »
2017.09.25

Anglia - 2018

 
 
 
 
 
 A 2018/19-es tanévben tizedikes évfolyamok számára tanulmányutat szervezünk Angliába.

Az első szülői értekezletet 2017. október 26-án (csütörtökön) 17:00-tól tartjuk a díszteremben.

Minden érdeklődőt szeretettel vár a két szervező: Barnáné Fekete Mónika és Gulyás Erika tanárnők.


tovább »
2017.09.18

Gárdonyi-emlékmise

 
 
Gárdonyi Géza halálának 95. évfordulója alkalmából 2017. október 17-én reggel nyolc órától Gárdonyi-emlékmise lesz a ciszterci templomban, amelyet Koós Ede plébános celebrál.
tovább »
2017.10.02