2012/2013 tanév

TALENTUM
1. helyezett: Juhász Petra                                            58,5 pont
2. helyezettek: Laczházi Bálint és Bóta Boglárka       56,5 pont
3. helyezettek: Besenyei Hédi és Pauli Lilien             54,5 pont
 
Eredményesen szerepelt továbbá:
Gál Dalma, Pápai Sára, Pap Mónika, Horváth Zóra, Szűcs Anna
 
Minden döntőben versenyző diákot szeretettel várunk szerdán 14.30-tól iskolánk dísztermébe az ünnepélyes eredményhirdetésre!

RECIPROK
  A „Reciprok” matematika verseny végeredménye 2013
 
  1. Purger Emese               26 pont      Kompolt
  2. Berta Krisztina             23 pont      Szomolya
  3. Domoszlai Dániel          21 pont      Atkár
  4. Pap Mónika                   19 pont      Mezőkövesd
  5. Stupek Szabina            18 pont      Nagyfüged
  6. Vámos Alexandra          17 pont      Atkár
ANGOL VERSENY
Kedves diákok!
Megszülettek az angolverseny végső eredményei.
Mindenkinek gratulálunk, reméljük szívesen voltatok nálunk.
Szeretettel várunk benneteket az eredményhirdetésre 2013.január 16-án 14.30-ra. A verseny szervezői


Szabó Bence 86
Batki Sára 82,6
Sipeki Lili 82,4
Rácz Gergő 80,8
Pap Ábel 77
Siska Fanni 72,8
Fekete Máté
72,8
Stokker Dalma 70,6
Zsiga Bianka 69,4
Pauli Lilien 69,4
Molnár Fanni 64,6
Végh Álmos 63
Jacsó Dorisz 61,6
Laczházi Bálint 58,8
Nagy Klaudia 52,8

 
 
 
BIOLÓGIA
Iskolánk II. csapata a területi elsősegélynyújtó versenyen IV. helyezést ért el.
A csapat tagjai:
Bóta Áron, Molnár Kristóf 11.A, Kocsárdi Patrik, Juhász Ádám Sándor 11.E osztályos tanulók.
Csapatvezető: Ircsik Péter 11.A osztályos tanuló
A versenyen a IV. helyezést elért csapat tagjainak névsora:
Király Karola 9.K, Nagy Gizella, Misi Karina 10.K,Szalai Krisztina 10.E, Sándor Dorina 11.E
osztályos tanulók
Mindkét csapat felkészülését Dr. Mezei Éva iskolaorvos segítette.
 
 FIZIKA
A 32. Mikola Sándor Országos Középiskolai Tehetségkutató Fizikaverseny
2. fordulójába jutottak az alábbi tanulók:
Gróf Tamás 10.c
Felkészítő tanára: Timmer László
Szauer Marcell 10.A
Felkészítő tanára: Timmer László
Pável Zsombor 10.K
Felkészítő tanárai: Pecsenye Pálné és Timmer László
Veres Márton 9.C
Felkészítő tanárai: Timmer László
és Varga B. János
Buttinger Milán 13.K osztályos tanuló a Fizika OKTV 2. fordulójába jutott.
Felkészítő tanára: Pecsenye Pálné
 
FÖLDRAJZ
Pál Márton 12.K osztályos tanuló a Pécsi Tudományegyetem által szervezett országos angol földrajz versenyen a döntőben országos 6. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Jágerné Luca Enikő
 
Pál Márton 12.K osztályos tanuló a Pécsi Tudományegyetem által szervezett országos angol földrajz versenyen a döntőbe jutott.
Felkészítő tanára: Jágerné Luca Enikő
 
IDEGENNYELV

A HEBE Kft. által meghirdetett országos német nyelvi Dach- Lander csapatversenyén a Lovász Vivien és Kovács Claudia 12.A, Czufor Bálint 11.C, Ircsik Péter 11.A, Jakus Alíz és Pap Lázár 11.K osztályos tanulókból álló csapat Teens szinten 95,5 %-ot teljesített, mellyel 5. helyezést értek el.
 
Az országismereti versenyen a döntőben 35 csapat mérte össze az erejét, ahol feladatlapot kellett megoldani és projektmunkákat kellett készíteni.
Felkészítő tanáruk: Dr. Rák Sándorné
A Spiel und Gewinn! című német nyelvi levelező versenyen országos 2. helyezést ért el és meghívást kapott a szóbeli versenyre Semegi Judit 12. K osztályos tanuló.
Az 1-2. helyezettek nyelvi táborban vehetnek részt.
A szóbeli időpontja: 2013. jún. 14.
Felkészítő tanára: Dr. Szabóné Kállay Ágota
 
A Play and win! elnevezésű angol nyelvi versenyen Cseh Dominika és Melegh Petra 7.C osztályos tanulók 91%-ot teljesítettek, ezzel az országos 20. helyet szerezték meg.
Szadai Miklós 7. C osztályos tanuló 82%-ot teljesített.
Felkészítő tanáruk: Löveiné Csák Mária
 
A Hunyadi Mátyás Általános Iskola angol nyelvi vetélkedőjén iskolánk csapata 1. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Jóna Sára, Jurányi Viktória és Kovács Boglárka 8. C osztályos tanulók
Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika
 
A Langwest Országos Tehetségkutató Versenyen az írásbeli forduló eredménye
alapján iskolánk három tanulója jutott a szóbeli fordulóba.
A három diák a szóbeli versenyen a következő helyezéseket érte el:
Gáspár Noémi 11.a 3. helyezés (tanára Csákváriné Veréb Valéria)
Pócsi Máté 10.k 8. helyezés (tanárai Gerjákné Csibrány Éva és Papp Valéria)
Darvai Veronika 10.k. 9.helyezés ( tanárai Gerjákné Csibrány Éva és Papp Valéria)
A diákok a szóbeli döntőn elért eredményükkel BME középfokú szóbeli nyelvvizsgát szereztek.
 
A HEBE Kft. 2012/2013. tanévben meghirdetett Play and Win!
országos angol nyelvi
Love and Friendship csapatversenyén
Bartók Boglárka, Jóna Sára, Juhász Jázmin, Jurányi Viktória, Kovács Boglárka és Marton Veronika
8. C osztályos tanulók Junior szinten 89,5%-ot értek el, mely a 6. helyezést jelenti.
 Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika
 
A Dr. Habis György Eger városi német nyelvi szépkiejtési emlékversenyen
Szegedi Fanni 9.C osztályos tanuló 3. helyezést ért el,
melyet 10.000 Ft-tal és könyvvel jutalmaztak.
Felkészítő tanára: Jobbágyné Reményi Henrietta
 
Eredményesen szerepeltek még az alábbi tanulók:
 Babiczki Viktória 10.C osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Jobbágyné Reményi Henrietta
és Bóta Áron 11.A osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Dr. Rák Sándorné
 
 
A Langwest Országos Tehetségkutató Versenyén angol nyelvből a
4. kategóriában a következő diákok jutottak be a legjobb tíz közé a döntőbe:
4. helyezett: Pócsi Máté 10. k tanárai: Gerjákné Csibrány Éva és Papp Valéria
4. helyezett: Gáspár Noémi 11.a tanára: Csákváriné Veréb Valéria
7. helyezett: Darvai Veronika 10.k tanárai: Gerjákné Csibrány Éva és Papp Valéria
9. helyezett: Gróf Tamás 10.c tanárai : Barnáné Fekete Mónika és Bagi Emese
A diákok a döntőben középfokú BME szóbeli nyelvvizsgát szerezhetnek.
 
Zalamat német nyelvi és országismereti verseny 2013.
 Farkas Dániel 9.C osztályos tanuló országos 15. helyen, megyei 5. helyen végzett.
 Ballagó Márton 9.C osztályos tanuló országos 56. helyen, megyei 10. helyen végzett.
 Babiczki Viktória 10. C osztályos tanuló országos 74. helyen, megyei 17. helyen végzett
 Felkészítő tanáruk: Jobbágyné Reményi Henrietta
 
Az Eszterházy Károly Főiskola által rendezett 6. Regionális Szépkiejtési Versenyen
angol nyelvből Szabó Bettina 12. k osztályos tanuló 3. helyezést,
Kiss Adrienn 12. k osztályos tanuló 4. helyezést ért el.
Mindkét diák szaktanára Csákváriné Veréb Valéria

A Zalamat Nyelvi és Országismereti Versenyen

ÁRVAI BALÁZS 5. c országos 8. helyezést ért el ( megyei első hely)

felkészítő tanára: Egedné Gerencsér Ildikó

KOVÁCS LUCA 12. k országos 12. helyezés ( megyei első hely)

felkészítő tanára: Csákváriné Veréb Valéria

További megyei helyezettek:

Szabó Bettina 12.k megyei második hely tanára Csákváriné Veréb Valéria

Hajagos Erik 5.c megyei harmadik helyezés tanára Egedné Gerencsér Ildikó

Gróf Tamás 10.c megyei negyedik helyezés tanára Barnáné Fekete Mónika

Berecz Máté 5.c megyei ötödik helyezés tanára Egedné Gerencsér Ildikó

Kállai Boldizsár 5.c megyei nyolcadik helyezés tanára Egedné Gerencsér Ildikó

Saját Stefánia 6.c megyei 10. helyezett tanára Kiss Sarolta

  Barkóczi Dávid 13.A osztályos tanuló az Olasz nyelv OKTV 2. fordulójába jutott.
Felkészítő tanára: Zsebe Katalin
Kovács Luca 12. K osztályos tanuló az angol nyelvi OKTV 2. fordulójába jutott 78 ponttal.
Felkészítő tanára: Csákváriné Veréb Valéria
A Berze Nagy János megyei szépkiejtési versenyen
Magda Petra 6.C osztályos tanuló 4. helyezést ért el
Szabó-Varga Richárd 6.C osztályos tanuló 6. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Kis Sarolta
 
 INFORMATIKA
 
A Debrecenben megrendezett Programozó Versenyen
iskolánkból a GGCG NyiTo nevű csapat a 2. helyezést érte el.
A csapat tagjai: Bauer Norbert 10.E, Burovincz Máté 11.D és Nyíri Tamás 12.C osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Bódis Károly
Iskolánk másik csapata (GGCG KaZo néven) a kategóriájában a 20., míg összesítettben a 22. helyezést érte el.
A csapat tagjai: Hegedűs Erika, Kada Zoltán és Sulyok Dávid 12.K osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Bódis Károly
 
KÉMIA
Hegedűs János 13.E osztályos tanuló bejutott a kémia OKTV második fordulójába.
Szasz (BME által szervezett) kémia versenyen Hegedűs János több, mit ötszáz versenyző közül országos 5. helyezést ért el. 
Felkészítő tanára: Szilágyiné Békési Zsuzsanna
 
 
MAGYAR
Az Élő Gárdonyi elnevezésű városi versenyen iskolánk 10. évfolyamos csapata 2. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Babiczki Viktória, Berecz Gitta, Daragó Dóra, Mohai Ádám, Pócs Karola
10. C osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Tóthné Török Anna
 
Az Élő Gárdonyi elnevezésű városi versenyen iskolánk kisgimnazista csapata is részt vett és eredményesen szerepelt.
A csapat tagjai: Csőke Karolina, Dorkó Dorottya, Németh Veronika, Saját Stefánia, Szűcs Kinga
6. C osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Tóthné Török Anna
 
Borosi Florentina 9. E osztályos tanuló az
Országos Szépíró Verseny döntőjében a VI. helyen végzett.
Felkészítő tanárai:  Köböl Zsolt és Kovács Ottóné.  
 
A XX: Arany János Irodalmi Verseny országos döntőjén
(2013. ápr. 19-21. Tata)
Burkus Dóra 11.K osztályos tanuló Bronz minősítést kapott, amely a 3. helynek felel meg.
Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva

 
 
A Szivárványhíd – országos irodalmi és műveltségi levelezőversenyben
Különleges barátságok és szerelmek az irodalomban címmel csapatversenyt hirdetett a Hebe kft.
A 2. helyezést az egri Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium Anonymus II. csapata nyerte.
A csapat tagjai:
Kovács Eszter, Balázs Diána, Berecz Máté, Jacsó Barnabás és Árvai Balázs 5.C osztályos tanulók
 Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika
A tanulók könyvjutalomban részesültek.
A Damjanich János Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium a hatvani csata emlékére
„Jöjj el, szabadság!” címmel rendezett regionális versenyén
Lakatos Claudia 11.e osztályos tanuló a gimnazista kategóriában 3. helyezést ért el.
Patkó Evelin 13.e osztályos tanuló a szakközépiskolai kategóriában különdíjban részesült. 
Felkészítő tanáruk: Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya
A Szent Imre Katolikus Általános Iskolában megrendezett városi helyesírási versenyen
Árvai Balázs 5. osztályos tanuló és Árvai Dóra Kata 7. osztályos tanuló
különböző kategóriákban egyaránt 2. helyezést értek el.
Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika
Borosi Florentina 9. E osztályos tanuló
a sajátos nevelési igényű diákok számára rendezett Országos Szépíró Versenyen a megyei fordulóban a IV. kategóriában a 2. helyezést érte el,
és ezzel kivívta a jogot az országos fordulón való részvételre is.
Felkészítő tanára: Köböl Zsolt
Ballagó  Júlia 12.k osztályos tanuló a Magyar nyelv OKTV döntőjébe jutott a 4. helyen.
Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika
Kazinczy szépkiejtési verseny iskolai fordulójának eredményei:
 Gimnáziumi kategóriában:
1. helyezett: Kovács Dávid 13.E
Felkészítő tanár:  Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya
2. helyezett: Szegedi Fanni 9.C
Felkészítő tanár: Tóthné Török Anna
3. helyezett: Szabó Klaudia 13.E
Felkészítő tanár:  Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya
Szakközépiskolai kategóriában:
1. helyezett: Patkó Evelin 13.E
Felkészítő tanár:  Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya
2. helyezett: Marczis Lilla 10.E
Felkészítő tanár: Harmat Adrienn 
3. helyezett: Orosz Eszter Anna 10.E
Felkészítő tanár: Harmat Adrienn 
A városi fordulóba mindkét kategóriából az első és a második helyezett jutott tovább.
A 20. Országos Arany János Irodalmi Verseny tatai döntőjébe jutott
Burkus Dóra 11.K osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva
(A versenyre 58 iskola 224 tanulójának dolgozata érkezett be, ebből a döntőbe 55 tanuló került.)
Ballagó Júlia 12.K osztályos tanuló a Magyar nyelv OKTV 2. fordulójába jutott.
Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika
A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjében, Tatán december 8-án
az 5. osztályosok között iskolánk csapata a 21. helyezést érte el.
Csapattagok: Hackermüller Helga, Kovács Anna, Potsay Zille és Prókai Blanka.
Felkészítő tanárok: Barnáné Fekete Mónika és Kovács Ottóné.
A gyerekeket a versenyre kísérte osztályfőnökük, Egedné Gerencsér Ildikó
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny
A csapat tagjai: Hackermüller Helga, Kovács Anna, Potsay Zille, Prókai Blanka
2. helyezést ért el a Donald kacsa csapat, melynek tagjai:
Balázs Diána, Jacsó Barnabás, Kovács Eszter Éva, Berecz Máté
3. helyezést ért el az Egri csillagok csapat, melynek tagjai:
Árvai Balázs, Major Bence, Hajagos Erik, Wernigg András
Mindhárom csapat tagjai 5.C osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika
A 2012. november 17-én megrendezett XVI. Palóc Mesemondó Találkozón
Jurányi Viktória 8. c osztályos tanuló a zsűri különdíjában részesült.
A versenyen Heves megye különböző iskoláiból 22 diák vett részt.
Felkészító tanára: Ballagóné Csernyák Éva

Gárdonyi szépkiejtési verseny október 26-án
Délelőtt gimnáziumunk 5-8. osztályos diákjai a Szent Bernát-templomban prózamondó versenyen vettek részt, amelyen az alábbi tanulók érték el a legjobb helyezéseket:
5-6. évfolyamon I. Kalocsány Judit ( 5.C ). II. Varga Dorina ( 6.C ). III. Nagy Patrik Sixtus ( 5.C ).
7-8. évfolyamon I. Kovács Boglárka ( 8.C ), II. Szeivolt Melinda ( 7.C ), III. Szarvas Eszter ( 8.C ) nyerte el.
A közönségszavazatok alapján különdíjat kapott Kovács Boglárka.
A zsűri tagjai Barnáné Fekete Mónika, Szegediné Magyar Mária, elnöke pedig Hugyecz János atya, templomunk igazgatója volt.
2012. szeptember 21-én rendezték a várban a II. "Egriek! Vitézek, végeknek tüköri!" című verseny országos döntőjét,
ahol iskolánkat a K.F.B.K. Szövetség képviselte, melynek tagjai:
Kadlott Petra, Fazekas Anna, Kovács Gergely Bulcsú, Benke Balázs - 7.c osztályos tanulók
Felkészítő tanár: Barnáné Fekete Mónika
A csapat negyedik helyezést ért el.
Országos szintű:
Iskolán belüli verseny:
Elsősök tehetségkutató versenye:
I. helyezett: Juhász Diána 9.k
Szaktanára: Harmat Adrienn
II. helyezettek: Majoros Leon 9. e
Szaktanára: Köböl Zsolt
Lólé Adrienn 9.k
Szaktanára: Harmat Adrienn
III. helyezett: Koza Fanni 9.a
Szaktanára: Lapinskasné Máté Erika
 
MATEMATIKA

Kenguru Matematika Verseny eredmények  2013.

 Kovács Eszter             5.c       Pótáné Márton Mária              megyei 3. hely

Szauer Marcell             10.a     Hevesi Zoltán                          megyei 4. hely

Ferenczi Ivett             10.c     Kovács Mária                         megyei 4. hely

Gróf Tamás                 10.c     Kovács Mária                         megyei 4. hely

Buttinger Milán           13.k     Pótáné Márton Mária              megyei 4. hely

Misi Bettina                 10.k     Nagygyörgyné Béres Ildikó      megyei 6. hely

Burovincz Máté           11.c     Hevesi Zoltán                          megyei 6. hely

Aradi Bogdán              12.a     Pecsenye Pálné                        megyei 8. hely

Hüvelyes Levente        7.c       Kovács Mária                         megyei 9. hely

Kovács Ádám             11.a     Hevesi Zoltán                          megyei 9. hely

Bátori Gergely             9.a       Hevesi Zoltán                          megyei 10. hely

Hegedűs Erika            12.k      Hevesi Zoltán                           megyei 10. hely

Gróf Tamás 10.C osztályos tanuló bejutott az Arany Dániel Országos Matematika Verseny döntőjébe.
Felkészítő tanára: Kovács Mária

Szauer Marcell 10.a osztályos tanuló megyei 1. helyezést ért el a Zrínyi-Gordiusz matematika

versenyen, és az országos döntőben képviselte megyénket.

Az országos döntőben, Veszprémben a 25. helyen végzett.

Felkészítő tanára: Hevesi Zoltán

 
Zrínyi Ilona Matematika Verseny
megyei eredmények
 
1.hely        Országos döntőbe jutott    Szauer Marcell 10.a   
Felkészítő tanára: Hevesi Zoltán 
            3.hely Kovács Eszter 5.c
Felkészítő tanára: Pótáné Márton Mária
            4. hely Kovács Anna 5.c
Felkészítő tanára: Pótáné Márton Mária
5. osztályosok csapatverseny:
1. hely A csapat tagjai: Kovács Eszter, Kovács Anna, Berecz Máté  
 
Felkészítő tanára: Pótáné Márton Mária
10. hely Gallik Zoltán 6.c
Felkészítő tanára: Pótáné Márton Mária
4. hely GrófTamás 10.c
Felkészítő tanára: Kovács Mária
4. hely Buttinger Milán 13.k
Felkészítő tanára: Pótáné Márton Mária
Matematika verseny:
 
Buttinger Milán 13.K osztályos tanuló a Matematika OKTV 2. fordulójába jutott.
Felkészítő tanára: Pótáné Márton Mária
 
Bolyai Matematika Csapatverseny 2012.

Megyei helyezések:
5.c Ördög lakat: Árvai Balázs, Berecz Máté, Hajagos Erik, Wernigg András
felkészítő tanár: Prázmári Éva
Eredmény: 3.hely
5.c Pitehuszok: Kovács Anna, Hackermüller Helga, Prókai Blanka, Potsay Zille
felkészítő tanár: Prázmári Éva
Eredmény: 4.hely
7.c Agymenők: Árvai Dóra Kata, Fazekas Anna, Hüvelyes Levente,Kovács Gergely Bulcsú
felkészítő tanár: Prázmári Éva
Eredmény: 1.hely, országos döntőbe jutottak
 
 
TÖRTÉNELEM
 
A Szent György Lovagrend által kiírt pályázatíró versenyben
Laczkó Vivien 11. E osztályos tanuló a 2. helyen végzett.
Felkészítő tanára: Kovács Ottó
Nagy Anna 12.K osztályos tanuló a 3. helyen végzett.
Felkészítő tanára: Karóczkai Júlia
Fehérvári Anna és Járdán Anna 12. C osztályos tanulók könyvjutalomban részesültek.
Felkészítő tanáruk: Dr. Szabóné Kállay Ágota
 A pályázati dolgozat címe: Eger gazdasági és társadalmi fejlődése a törökök kiűzése után
 

A Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégiumban "A nemzeti összetartozás napja" alkalmából megrendezett történelem versenyen Mohai Ádám 10.C osztályos tanuló 6. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Feketéné Kovács Ildikó
 
Az Eszterházy Károly egri püspök és kora, Magyarország a 18. században című országos történelmi versenyen a 12.C osztály csapata 5. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Gyöngy Rita, Huszár Brigitta, Nagy Kamilla 12.C osztályos tanulók
Felkészítő tanáruk. Dr. Szabóné Kállay Ágota
 
Az Eszterházy Károly egri püspök és kora - Magyarország a 18. században című országos verseny döntőjébe jutott iskolánk csapata.
A csapat tagjai: Gyöngy Rita, Huszár Brigitta, Nagy Kamilla 12. C osztályos tanulók
Felkészítő tanáruk: Dr. Szabóné Kállay Ágota
 
Savaria Történelem Verseny
 I. kategória - megyei forduló
1. helyen végzett Sulyok Valentina 9.C osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Feketéné Kovács Ildikó
II. kategória - megyei forduló
7. helyen végzett Mohai Ádám 10.C osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Feketéné Kovács Ildikó
8. helyen végzett Pap Lázár 11.K osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva
 
A "Ne bántsd a magyart!" a Lakitelki Népfőiskola által meghirdetett
Kárpát-medencei történelem verseny döntőjébe jutott és VIII. helyezést ért el
a 10.C osztály csapata.
A csapat tagjai: Babiczki Viktória, Berecz Gitta és Mohai Ádám.
Felkészítő tanáruk: Feketéné Kovács Ildikó
 
A "Ciszterciek, eszmény és valóság" Országos Történelem Verseny
szóbeli döntőjébe jutott a 12.K csapata.
A döntőt 2013. február 8-án a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban rendezték,
és a csapat VI. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Lehoczki Réka, Daróczi Virág, Sipos Annamária
Felkészítő tanáruk: Karóczkai Júlia
 
 
A Rákóczi Szövetség által rendezett "Gloria Victis" Kárpát-medencei Történelem Verseny
szóbeli döntőjébe jutott és 21. helyezést ért el
Noszek Nóra, Barkóczi Dávid és Varga Ádám Levente.
Mindhárman 13. A osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Kovács Ottó
 
 KOLLÉGIUM
2013. április 19-én került megrendezésre a Megyei Ifjúsági Katasztrófavédelmi verseny, ahol az iskolánk csapata III. helyezést ért el.
A versenyen részt vett egri középiskolák között az I. helyezést értük el.
 
A csapat tagjai:
Barna Hajnalka 9.k
Beszkid Valéia 9.k
Király Karola 9.k
Kapczáth Milán 9.e
Simon Dávid 9.k
Felkészítő tanáruk: Boros Béláné
 
A Sárköz népi kultúrája című kollégiumok közti népművészeti vetélkedőn csapatunk
2. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Bencsik Alexandra 11.A, Misi Karina 10.K, Zám Dorottya 9.E osztályos tanulók
Felkészítő tanáraik: Gergely Anikó és Sáriné Cseh Ildikó
 
Az Egri Csillagok Középiskolai Kollégium által kiírt "Határon túli magyarság- Vajdaság" című vetélkedőn kollégiumunk tanulói 2. helyezést értek el.
A csapat tagjai:
Borbás Dalma 11.A
Jurecska Flóra 10.E
Lakatos Fanni 11.A osztályos tanulók
 
Felkészítő tanáruk: Gergely Anikó
 
A város középiskolái között megrendezett "Ki tud többet Egerről?" című helytörténeti vetélkedőn intézményünk tanulói 2. helyezést értek el.
A csapat tagjai: Bozsik Vivien, Juhász Diána, Tóth Kitti 9. K osztályos tanulók
Felkészítő tanár: Salamné Szilágyi Júlia

Az Érseki Szent József Kollégium által szervezett "Ki tud többet Egerről?" című
kollégiumok közti vetélkedőn csapatunk a 2. helyen végzett.
A csapat tagjai: Bozsik Vivien, Juhász Diána és Tóth Kitti 9.K osztályos tanulók
Felkészítő tanáruk: Salamné Szilágyi Júlia
 
Az Árpád-házi királyaink című Középiskolai Kollégiumok közötti történelmi vetélkedőn
kollégiumunk csapata 4. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Gacsal Lilla 11.K, Hevér Kinga 11.K és Kiss Esztella 10. K osztályos tanulók
Felkészítő tanár: Oláh Kitti nevelőtanár
 
SPORTEREDMÉNYEK
Fehérvári Anna 13.A osztályos tanuló a Kisemberek Olimpiáján (USA) 50 méteres gyorsúszásban aranyérmet nyert.
 
 
Aradi Bogdán 12.A osztályos tanuló a Junior Országos Zen Bu Kan Kempo
versenyen az alábbi helyezéseket érte el:
Formagyakorlat: országos 2. helyezés , Földharc: országos 1. helyezés , B-viadal: országos 3. helyezés
 
Coca Cola Cup
 Coca Cola Cup - MLSZ középiskolás Eger körzeti kispályás labdarúgó tornán 2013.április 5-én az iskolánk csapata3. helyezést ért el, így továbbjutott a megyei döntőre.
 A csapat tagjai: Gelyeta Előd,Molnár Kristóf 11.A, Kökény Dániel,Pap Lázár, Szabó Levente Tibor, Lukács János, Lukácsi Szilárd 11.K, Dani István, Juhász Benjámin 10.AJacsó Jakab 9.K osztályos tanulók
 
 
 
„B” kategória : 100 m. fiú gyorsúszás
Szert Balázs 1993 1:07,18 18. hely
100 m. leány mellúszás
Nagy Babett 1995 1:36,19 12. hely
4*50 m. fiú gyorsváltó 12. hely  1:58,18 
Aradi Bogdán Kristóf (1994) , Jurányi Ádám (1994),Morvay Martin (1995) ,Szert Balázs (1993) 
4*50 m. lány gyorsváltó 14. hely 2:21,61 
Boros Dalma (1994) - Stokker Dóra (1994) - Leffler Anna (1995) - Nagy Babett
 
A” kategória 100 m. leány hátúszás 8. hely
Gáspár Noémi 1996 1:12,42
100 m. leány mellúszás
Szeivolt Melinda 2000 1:16,89 1. hely
100 m. leány pillangóúszás 
Szeivolt Melinda 2000 1:07,56 2. hely
 
DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS LEÁNY „B”-CSAPAT DÖNTŐ
BUDAPEST, 2013. 03.09
Csapat : 10.hely
Bálint Lilla, Tihanyi Inez, Szabó Réka, Szabó Lilla, Dandé Michelle
 
Március 15-ére megrendezett emlékfutás – Eger, 2013-03-13 Érsekkert:
Karácsony Gábor 1.hely
 
Az I.Farsangi Focitornán iskolánk csapata 2. helyezést ért el.
 
 
Városi fiú kézilabda diákolimpiai döntő VI. korcsoport
– Eger 2012. 10.26.
2. hely
  Homa András, Hangrád Bence, Buttinger Milán, Vass Balázs, Mester Zsolt,
Burovincz Máté, Nagy Krisztián, Csécs Bálint, Kiss Sebestyén,
Szeredi Benjámin,  Mihály Máté, Holló Richárd, Gyarmati Balázs, Bertha Mihály

 
Kötöttfogású Birkózás Diákolimpiai Országos Döntő – Dorog, 2012.10.28
50 kg  Gyöngy Máté 9.e  3. hely
 
Fiú V-VI. korcsoportos kézilabda diákolimpia megyei döntő – Gyöngyös, 2012.11.14
    4. hely
Homa András,  Hangrád Bence, Buttinger Milán, Forgács Levente, Vass Balázs,  Mester Zsolt,
Szert Balázs, Nagy Krisztián, Csécs Bálint, Kiss Sebestyén, Koós Milán, Mihály Máté,
Holló Richárd, Gyarmati Balázs, Bertha Mihály
 
EGER  VÁROSI   DIÁKOLIMPIA - ÚSZÁS
 
Eger, 2012.12.10. Bitskey Aladár Uszoda
III-IV korcsoport  „A”-„B” Kategória
„A” kategória
III.KCS.
100m FIÚ GYORSÚSZÁS
6. Sasvári Dávid    
100m LEÁNY GYORSÚSZÁS
6. Hornyák Stella 
100m LEÁNY HÁTÚSZÁS
4. Prókai Blanka
6. Aradi Nikolett
100m LEÁNY MELLÚSZÁS
1. Szeivolt Melinda  
5. Prókai Blanka       
100m LEÁNY  PILLANGÓÚSZÁS
1. Szeivolt Melinda 
6. Hornyák Stella   
4x50m FIÚ GYORS VÁLTÓ 
5. GGCG   
Sasvári Dávid, Suszter Dominik, Wernigg András, Tresó Balázs 
 4x50m LEÁNY GYORS VÁLTÓ
3. GGCG  
Prókai Blanka, Aradi Nikolett, Szeivolt Melinda , Hornyák Stella
 IV. KCS     
100m LEÁNY GYORSÚSZÁS 
3. Jurányi Viktória
100m LEÁN HÁTÚSZÁS
4. Jurányi Viktória 
100m FIÚ MELLÚSZÁS
2. Mirkóczki Áron
4x50m FIÚ GYORS VÁLTÓ
4. GGCG     
Mirkóczki Áron, Poczik Levente, Kovács Bulcsú, Dudás Bence
 „B” Kategória
III. KCS.
 100m FIÚ GYORSÚSZÁS
5. Szabó-Varga Richárd   
100m LEÁNY  GYORSÚSZÁS
2. Pogonyi Laura 
100m FIÚ HÁTÚSZÁS
2. Misinszki Márton
3. Monoki László   
4. Lóczi Olivér     
50m LEÁNY MELLÚSZÁS
4. Saját Stefánia     
5. Szűcs Kinga       
6. Pogonyi Laura 
4x50m FIÚ GYORS VÁLTÓ
3. GGCG   
Misinszki Márton , Monoki László , Lóczi Olivér, Szabó-Varga Richárd
IV. KCS.
100m FIÚ GYORSÚSZÁS
2. Magyar Kristóf
100m LEÁNY HÁTÚSZÁS
1. Sasi Kíra
100m LEÁNY MELLÚSZÁS
2. Jóna Sára 
4x50m LEÁNY GYORS VÁLTÓ
3. GGCG     
Sasi Kíra, Jóna Sára, Pintér Emese, Saját Stefánia 
 
Torna Városi Diákolimpiai Döntő  Eger, 2013.01.16. – Dobó I. Gimnázium
Csapat :  3. hely
Bálint Lilla, Tihanyi Inez, Szabó Réka, Szabó Lilla, Dandé Michelle, Király Judit
 Egyéni:
Bálint Lilla   2. hely
 Felkészítő tanár: Kissné Bedécs Szilvia
 
Háziverseny – asztalitenisz  Mikulás Kupa nyertesei:
1. Monoki László 6. c
2. Misinszki Márton 6.c
3. Lukács Sarolta 5.c
Szervezte: Bozóné Tóth Gabriella

Torna Megyei Diákolimpiai Döntő  Eger, 2013.01.22. – Dobó I. Gimnázium

Csapat : 3. hely
Bálint Lilla, Tihanyi Inez, Szabó Réka, Szabó Lilla, Dandé Michelle, Király Judit
Egyéni:
Bálint Lilla  3. hely
 Felkészítő tanár: Kissné Bedécs Szilvia
 
Lány Röplabda Városi Diákolimpiai Döntő – Eger,2013.01.17. Pásztorvölgyi Gimn.
 3. hely
Berecz Bianka, Besenyei Vivien, Kádár Krisztina, Farkas Anna, Kerékgyártó Tímea
Németh Friderika, Pócs Karola, Sallai Bernadett, Szaller Nikolett
Verebélyi Gabriella, Verebélyi Nikolett, Liptai Dóra, Zsíros Emese
 Felkészítő tanár: Bóta Marianna
 
Amatőr Fiú Kézilabda Diákolimpiai Döntő – Eger, 2013.01.31. Pásztorvölgyi Gimnázium 
1.hely
Homa András, Buttinger Milán, Nagy Krisztián, Csécs Bálint, Mihály Máté, Holló Richárd,
Bertha Mihály, Busák Balázs, Benkő Tamás, Szalai Gábor, Aradi Bogdán, Kovács Vince,
Gelyeta Előd, Kecskés Zsolt
 
Lány Röplabda Megyei Diákolimpiai Döntő  Gyöngyös,2013.02.06.
Berze Nagy Gimnázium  
4. hely
 Berecz Bianka, Besenyei Vivien, Kádár Krisztina, Kerékgyártó Tímea, Németh Friderika
Pócs Karola, Sallai Bernadett, Verebélyi Gabriella, Verebélyi Nikolett, Zsíros Emese         
 Felkészítő tanár: Bóta Marianna
 
HEVES MEGYEI DIÁKOLIMPIA – Megyei Döntő
 ÚSZÁS
EGER, 2013.01.30.
BITSKEY ALADÁR USZODA

III-IV. KCS
„A”, „B”  KAT.
III.Kcs. „A” Kat.
100m fiú gyorsúszás
 7. Sasvári Dávid
 100m leány gyorsúszás
  7. Hornyák Stella 
100m leány hátúszás
   6. Aradi  Nikolett
 100m leány mellúszás
  1. Szeivolt Melinda
  6. Prókai Blanka
 100m leány pillangóúszás
  1. Szeivolt Melinda
 4x50m  fiú gyorsváltó
  5. GGCG
 4x50m leány gyorsváltó
  3. GGCG
 IV. KCS  „A” Kat.
  100m leány gyorsúszás
  5. Jurányi Viktória 
100m leány hátúszás
  5. Jurányi  Viktória
 100m fiú mellúszás
  2. Mirkóczki Áron
„B” Kategória
III. KCS.
 100m fiúgyorsúszás
10. Szabó Varga Richárd
 100m lány gyorsúszás
  7. Pogonyi Laura
 100m fiú hátúszás
  5. Monoki László
  6. Misinszki Márton
4x50m fiú gyorsváltó
  5. GGCG  Eger
IV. KCS.  
100m fiú gyorsúszás
4. Magyar Kristóf   
 
A Magyar Úszó Szövetség által, a 2012. évben elért eredmények alapján összeállított évjáratos ranglistán
 Szeivolt Melinda 7.C osztályos tanuló egyaránt 1. helyezést ért el az alábbi kategóriákban:
50 m mell,100 m mell,200 m mell,50 m pill.
 Szalai Péter 12.A osztályos tanuló
200 m mell kategóriában 14. helyezést, 100 m mell kategóriában 18. helyezést és 50 m mell kategóriában 20. helyezést ért el.
Gáspár Noémi 11.A osztályos tanuló
50 m hát kategóriában 11. helyezést, 100 m hát kategóriában 11. helyezést, 200 m hát kategóriában 20. helyezést ért el.
Jurányi Viktória 8. C osztályos tanuló 50 m mell kategóriában 15. helyezést ért el.
 
 
Iskolánk csapatai a 36. dr. Lénárt János természetjáró emlékversenyen
I. és II. helyezést értek el. A csapatok tagjai 11.D osztályos tanulók voltak.

Heol és Barokk futás – Eger, 2012-09-23
Karácsony Gábor 11.D 7km 1. hely
Szabó Réka 13.A 21km 4. hely
Juhász Benjámin 10.A 7km 3. hely
Bartus Petra 13.A 7km 2.hely
Pető Katalin 10.K 7km 4. hely
Sperlágh J. Emlékfutás Eger, 2012-09-26
Karácsony Gábor 11.D 1. hely
Juhász Benjámin 10.A 3. hely
Pető Katalin 10.K 2 . hely
Pittner Zsolt 7.C
Jakab Ádám 8.C
Kísérőtanár: Kissné Bedécs Szilvia

Olimpiai Akadémia Által rendezett olimpikonok nevét viselő iskolák országos úszóversenye
Eger, 2012-09-27 Bitskey Aladár Uszoda

Fiúk:
100m fiú gyorsúszás: Homa András 13.K 2. hely
100m lány gyorsúszás: Parádi Klaudia 12.A 2. hely
100m fiú hátúszás: Schmiderer Dániel 10.E 2. hely
100m lány hátúszás: Bakó Szonja 12. C 2. hely
100m fiú mellúszás: Szalai Péter 12.A 2. hely
100m lány mellúszás: Pálok Dalma 12.E 2. hely
100m fiú pillangóúszás: Hornyák Olivér 11.K 2. hely
100m lány pillangóúszás: Sztankovjánszki Anita 12.C 2. hely
4X50m fiú vegyesváltó: /Homa,Hangrád, Hornyák, Schmiderer/ 2. hely
4X50m lány vegyesváltó: /Bakó, Parádi, Pálok, Sztankovjánszki/ 2. hely
Összetett pontverseny eredménye: fiú 2. hely
lány 2. hely
Kísérőtanár: Bóta Marianna

Duatlon Diákolimpia – Hatvan - 2012-09-28- Megyei Döntő
V. korcsoport A kategória
Juhász Benjamin 10.a 1. hely
Pető Katalin 10.k 1. hely
Országos döntőbe jutottak

Kegyeleti Hálastaféta futóverseny – Október 6. tiszteletére 2012-10-04 Érsekkert

Fiú váltó 2.hely
Antal Márton 10.A ,Vass Balázs 10.A ,Juhász Benjámin 10.A ,Forgács Levente 13.A ,Karácsony Gábor 11.D ,Vincze Vilmos 12.C ,Berta Mihály 11.A ,Sipos Dávid 11.A ,Panyi Kristóf 11.A ,Morvay Martin 11.C
Lány váltó: 4. hely
Szabó Laura 10.A ,Ragó Adrienn 10.A ,Kada Julianna 10.A ,Danics Ágnes 11.A ,Bóta Dorina 11.A
Nagy Bianka 12.K ,Bartus Petra 13.A ,
Kísérőtanár: Kissné Bedécs Szilvia
 

Pécsett 2012. október 13-14. között megrendezett Normáltávú Országos Bajnokságon tájfutásban
Bartus Petra 13. A osztályos tanuló a női 18-as korcsoportban a 2. helyezést ért el. /5,1 km és 270 m szint/

Duatlon Országos Diákolimpia Döntő – Szekszárd 2012.10.12-13

V. korcsoport „A” kategória
Juhász Benjámin 10.A 7. hely
Pető Katalin 10.K 13. hely
Kísérőtanár: Bóta Marianna
 
SZAKMAI TANTÁRGYAK
 
Az Eszterházy Károly Főiskola által szervezett regionális pedagógia versenyen iskolánk tanulói az alábbi helyezéseket érték el:
 Csoportos versenyben:
1. helyezést ért el a Duka Kálmán, Gyarmati Vivien, Gergely Alexandra, Burai Zsuzsa alkotta csapat.
Mindannyian 13. E osztályos tanulók.
3. helyezést ért el a Kszel Zsófia, Vanyó Bernadett, Pál Andrea, Besenyei Máté alkotta csapat.
Mindannyian 13. E osztályos tanulók
Felkészítő tanáruk: Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya
 
Kszel Zsófia 13.E osztályos tanuló a SZÉTV döntőjében 10. helyezést ért el.
Felkészítő tanárai: Egedné Gerencsér Ildikó és Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya
 
A Szakmacsoportos Szakmai Előkészítő Érettségi Tantárgyak Versenyén (SZÉTV) az első fordulóból a második, döntő fordulóba jutott Kszel Zsófia 13.E osztályos tanuló.
Ezzel az országos legjobb 16 közé került be.
Felkészítő tanárok: Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya és Egedné Gerencsér Ildikó