Német

Spiel und Gewinn

 

 

 
_____________________________________ 2017/2018. tanév____________________________________ 

A Márton-napi iskolai verseny eredménye

9-10. évfolyam

1. helyezett: Ponyi Réka 9.c, Pintér Eszter 9.c és Sebestyén Virág 9.c

2. helyezett: Nehéz Nóra 10.a, Hajdu Bianka 10.a és Türk Ádám 10.a

3. helyezett: Birinyi Gábor 9.k, Csufor Lilla 10.e és Szauer András 10.a

11-12. évfolyam

1. helyezett: Balázs Enikő 11.k, Dobróka Kiara 11.k és Kovács Kinga 11.k

2. helyezett: Csatlós Dávid 12.a, Maka Anna 12.a és Poczik Levente 12.a

3. helyezett: Kiss Anna 11.k, Pózmán Réka 11.k és Somodi Bettina 11.k

_____________________________________ 2016/2017. tanév____________________________________ 


A Hebe Kft. által szervezett Spiel und Gewinn Országos német nyelvi levelezőverseny eredményei

A háromfordulós versenyen

 

Jurányi Viktória 11.c (egyéni) Junior kategória          4. hely

 

Felkészítő tanára: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő

Az ötfordulós versenyen

 

Bolyki Csenge, Székely Erzsébet, Horváth Tamás 6.c Erste Schritte kategória     31. hely

 

Eperjesi Zsófia, Király Kata, Láng Éva Mercédesz 6.c Erste Schritte kategória   34. hely

 

Fodor Ábel, Peternák Ábel Zoltán, Szeleczki-Szük Zsombor 6.c Erste Schritte kategória   38. hely

 

Felkészítő tanáruk: Bozóné Tóth Gabriella tanárnő

 

Bátori Csenge Hanna, Dávid Blanka, Vincze Flóra 5.c Für Anfänger kategória    20. hely

 

Németh Zsófia, Orosz Vivien 5.c Für Anfänger kategória        22. hely

 

Holló Fanni, Nagy Evelin 9.kny Erste Schritte kategória         41. hely

 

Németh Anna 7.c (egyéni) Erste Schritte kategória      12. hely

 

Kovács Boglárka 11.c (egyéni) Junior kategória        6. hely

 

Felkészítő tanáruk: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő

 

Bekő Réka, Domán Boglárka 8.c Erste Schritte kategória           22. hely

 

Csirmaz Nóra 8.c (egyéni) Erste Schritte kategória          36. hely

 

Juhász István 9.k (egyéni) Erste Schritte kategória      45. hely

 

Liptai Kinga, Majoros Judit 8.c Junior kategória           26. hely

 

Balázs Patrícia 9.e, Szauer András 9.a, Varga Tünde 9.a Teens kategória     8. hely

 

Bánrévi Viktória Klaudia 11.c (egyéni) Teens kategória           7. hely

 

Felkészítő tanáruk: Kádár-Lénárt Veronika tanárnő

 

Baksay Sándor Református Gimnázium és Általános Iskola által szervezett (Lesewurm) országos német nyelvi levelező, olvasóversenyen

 

Koncz Dorina  7.c       II. Kategória           5. hely

 

Veres Lajos 7.c           II. Kategória          14. hely

Felkészítő tanár: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő

 

 

A Dr. Habis György Eger Városi

Német Nyelvi Szépkiejtési Emlékversenyen II. helyezést ért el Jancsó Veronika 9.kny osztályos tanuló.

Felkészítő tanára: Kádár-Lénárt Veronika tanárnő

 

 

 

A LÖWENZAHN- országos német nyelvi versenyen, melyet az MM Publications szervezett

Keszthelyi Attila 8.c          214. hely     A1plusz  kategória

Oláh Zsófia 11. c    97. hely       A2 kategória

Szauer András 9.a   59. hely       B1 kategória

Felkészítő tanáruk: Kádár-Lénárt Veronika tanárnő

 

Ugyanezen a versenyen A1plusz (256 versenyző közül) kategóriában

Fáy Dorottya 7.c       18.hely

Láng Éva 6.c          122.hely

Eperjesi Zsófia 6.c  182.hely

Kis Mikes 6.c         181.hely

Molnár Adelina7.c   209.hely

File Borbála 7.c      241.hely

Felkészítő tanáruk: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő

 

Spiel und Gewinn Országos német nyelvi levelezőverseny egyfordulós versenyében

 

Erste Schritte kategóriában

Pável Zsolt, Sződi Zsolt, Türk Ákos, Veres Lajos 7.c       25. hely

Borsó Ábel, Garancz Kincső, Holló Fanni, Koklács Kíra 9.kny  33. hely

Hajdú Bianka, Nehéz Nóra, Türk Ádám 9.a.            41.hely

 

Junior kategóriában

Cseh Dominika, Melegh Petra, Pintér Emese 10.c             16. hely

Felkészítő tanáruk: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő

 

 

A német szépkiejtési verseny házi fordulóján továbbjutott és a Dr. Habis György Városi Német Nyelvi Szépkiejtési Emlékversenyen iskolánkat képviseli

Oláh Zsófia 11.c. osztályos tanuló

Felkészítő tanára: Kádár-Lénárt Veronika tanárnő

Fodor Gabriella 10.k osztályos tanuló

Felkészítő tanára: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő

Jancsó Veronika 9.kny osztályos tanuló

Felkészítő tanára: Kádár-Lénárt Veronika tanárnő

 

 

 

_____________________________________ 2015/2016. tanév____________________________________ 

A Hebe Kft. Spiel und Gewinn országos német nyelvi levelezőverseny egyfordulós „Frühling in den DACH-Ländern” versenyén

Für Anfänger kategóriában:

Bolyki Csenge, Mihály Csilla, Székely Erzsébet 5.c          10.hely

Eperjesi Zsófia, Király Kata, Láng Éva Mercédesz 5.c             5.hely

Kovács Liza, Magi Zsófia, Szabó-Varga Petra, Szarvas Réka 5.c        19.hely

Fodor Ábel, Peternák Ábel Zoltán, Szeleczki-Szük Zsombor5.c        14.hely

Erste Schritte kategóriában:

Koncz Dorina, Molnár Adelina, Németh Anna, Sipos Anna Eszter 6.c        9.hely

Junior kategóriában:

Kovács Boglárka, Morvay Fanni 10.c, Ádám Fanni, Valaszkai Zsófia 10.k       12.hely

Farkas Anita, Nagy Orsolya, Takács Anita, Tóta Zsuzsanna Julianna 11.a       18.hely

Felkészítő tanáruk: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő

 

 

A ,, Spiel und Gewinn" országos német nyelvi levelezőverseny 3 fordulós versenyében ,,Erste Schritte " kategóriában Kiss Anna és Pózmán Réka 9.k osztályos tanulók csapata 14. helyezést ért el. 

 

Felkészítő tanáruk: dr. Rák Sándorné tanárnő

Német olvasási verseny

Német olvasási verseny

A Baksay Sándor Református Gimnázium és Általános Iskola által szervezett kétfordulós német nyelvi levelezős, olvasóversenyen Koncz Dorina 6.c osztályos tanuló az 1.helyen, Veres Lajos 6.c osztályos tanuló a 4.helyen végzett. Ezáltal bejutottak a Lesewurm kunszentmiklósi döntőjébe, ahol Koncz Dorina kategóriájában megnyerte az olvasóversenyt. Dorina a tárgyi nyeremények mellett egy bécsi adventi kiránduláson is részt vehet.

Felkészítő tanáruk: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő

A Dr. Habis György Városi Német Nyelvi Szépkiejtési Emlékversenyen

A Dr. Habis György Városi Német Nyelvi Szépkiejtési Emlékversenyen
Kövér Bálint 13.k osztályos tanuló negyedik helyezést (felkészítő tanára: Bozóné Tóth Gabriella tanárnő), Kónya Márton 10.k osztályos tanuló ötödik helyezést és Valaszkai Zsófia 10.k osztályos tanuló hatodik helyezést ért el (felkészítő tanáruk: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő).
 

A Hebe országos levelezőverseny ,,Es weihnachtet schon" címmel meghirdetett karácsonyi fordulóján a 9.k osztályos tanulókból álló csapat 22. helyezést ért el.

A csapat tagjai: Kiss Anna, Kerezsi Laura, Pózmán Réka és Bajzáth Péter (9.k)

Felkészítő tanáruk: Dr. Rák Sándorné tanárnő


A Spiel und Gewinn országos német nyelvi levelezőverseny egyfordulós versenyében

Erste Schritte kategóriában:

Aradi Nikolett, Csécs Boglárka, Ponyi Anna, Varga Veronika 8.c        11. hely

Molnár Adelina, Sipos Anna 6.c                                                          17. hely

Sütő Péter, Suszter Dominik, Szabó Dániel 8.c                                  22. hely

 Junior kategóriában:

Meleg Petra, Pintér Emese 9.c                                                                         11. hely

Farkas Anita, Nagy Orsolya, Tóta Zsuzsanna Julianna, Takács Anita 11.a        13. hely

 Teens kategóriában:

Berta Petra, Farkas Dániel, Holló Áron    12.c                                     5. hely

 Felkészítő tanáruk: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő

 ________________________2014/2015 tanév________________________

Spiel und Gewinn verseny

Spiel und Gewinn országos német nyelvi levelezőverseny  

 5 fordulós verseny:  

Erste Schritte kategória

29. hely Árvai Dóra, Cseh Dominika, Pintér Emese 9.ny

35. hely Aradi Nikolett, Csécs Boglárka 7.c

49. hely Pogonyi Laura, Velki Nóra 7.c

52. hely Dobróka Liliána Kiara, Kovács Kinga Mária, Kökény Zsófia 9.kny 

Felkészítő tanáruk: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő 

Erste Schritte kategória

36. hely Bertóti Bálint, Gajdos Kristóf, Varga Balázs 6.c 

39. hely Bekő Réka, Domán Boglárka 6.c

47. hely Liptai Kinga, Majoros Judit 6.c

53. hely Nagy Boglárka, Szűcs Fruzsina 6.c

 Felkészítő tanáruk: Kádár-Lénárt Veronika tanárnő   

Junior (kategória)

11. hely Barna Borbála, Bozsik Hermina, Tóth Katalin 8.c

17. hely Bertha Petra, Farkas Dániel, Holló Áron 11.c

31. hely Fodor Gabriella, Nagy Adrienn 9.kny

1 fordulós verseny:

Für Anfänger 

4. hely    Fáy Dorottya, File Borbála, Sipos Anna, Molnár Adelina 5.c

32. hely Gallik Péter, Generál Gábor, Pável Zsolt, Sződi Zsolt, Türk Ákos 5.c

 Felkészítő tanáruk: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő

 

Városi német szépkiejtési verseny
 

Városi német szépkiejtési verseny

A Dr. Habis György Eger városi német szépkiejtési versenyen Toldi László Arnold 12.e osztályos tanuló 1. helyezést ért el, felkészítő tanára: Dr. Szabóné Kállay Ágota tanárnő, Kövér Bálint 12.k osztályos tanuló második helyezést ért el, felkészítő tanára: Bozóné Tóth Gabriella tanárnő.

 

VIII. Regionális Szépkiejtési Verseny

VIII. Regionális Szépkiejtési Verseny
Toldi László Arnold 12.e osztályos tanuló az Eszterházy Károly Főiskola által rendezett VIII. Regionális Szépkiejtési Versenyen német nyelvből első helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Dr. Szabóné Kállay Ágota tanárnő

Kövér Bálint 12.k osztályos tanuló második helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Bozóné Tóth Gabriella tanárnő

 

_______________________________ 2013/2014. tanév_______________________________

A Spiel und Gewinn! ötfordulós országos német versenyen Semegi Judit (13.k) 1. helyezett lett.

Felkészítő tanára: dr. Szabóné Kállay Ágota tanárnő

Spiel und Gewinn

 A SPIEL UND GEWINN német nyelvi verseny

Kezdő kategóriában   

1.  helyezett  Balázs Diána, Kovács Eszter, Berecz Máté, Jacsó Barnabás, Tresó Balázs (6.c)  
7. helyezett   Aradi Nikolett, Csécs Boglárka, Pogonyi Laura, Velki Nóra (6.c)
8. helyezett   Barna Borbála, Bozsik Hermina, Tóth Katalin (7.c) és Melegh Petra (8.c)
18. helyezett  Herczeg Noémi, Ballagó Márton, Farkas Dániel, Mlinkó Balázs (10.c)
Felkészítő tanár: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő

Teens kategóriában
2.      helyezett   Babiczki Viktória, Kollár Dorottya, Eckl Mátyás (11.c)
Felkészítő tanár: Jobbágyné Reményi Henrietta tanárnő
15. helyezett  Deé Anna, Jakus Aliz és Pap Lázár  (12.k)
Felkészítő tanár: Dr. Rák Sándorné tanárnő    
   

 

Az Eszterházy Károly Főiskola által rendezett VII. regionális szépkiejtési versenyen német nyelvből

Toldi László Arnold 11.e osztályos tanuló 2. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Bozóné Tóth Gabriella

 

HEBE Kft. német nyelvű országos országismereti versenyének eredménye

Német nyelv versenyeredmény

 

A 2012/2013-as tanév II. félévében a HEBE Kft. német nyelvű országos országismereti versenyt hirdetett meg – DACH Länder címmel.

Az iskolánkból egy 6 fős csapattal vettünk részt ezen a versenyen. Nagyon szoros küzdelemben, végül iskolánk csapata 95,5 ponttal (100 pontból) az 5. helyen végzett. Tehát 4,5 ponttal maradtunk le az 1. helyről.

 

A versenyben résztvevő diákok:

1. Lovász Vivien 13. A

2. Kovács Klaudia 13. A

3. Ircsik Péter 12. A

4. Czufor Bálint 12. C

5. Jakus Alíz 12. K

6. Pap Lázár 12. K

 

Felkészítő tanár: Dr. Rák Sándorné