2011/2012 tanév

BIOLÓGIA tantárgy
Területi elsősegélynyújtó versenyen
Uzelman Emese, Dsupin Kata, Horváth Fanni, Bozsik Rita (9.a ) és Nagy Judit (9.e) osztályos tanulók 5.helyezést értek el.
 
FILOZÓFIA tantárgy
Császár Anett 13.k osztályos tanuló dolgozata
a Filozófia OKTV 2. fordulójába tovább küldhető
Felkészítő tanára: Varga B. János
 
FIZIKA tantárgy
A Mátrai Tibor megyei fizika versenyen
Buttinger Milán 12. k osztályos tanuló 2. helyezést ért el.
Felkészítő tanárai: Pecsenye Pálné és Varga B. János
Gróf Tamás 9. c osztályos tanuló 4. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Timmer László
 
HITTAN tantárgy
Iskolánk 11. E osztályának Rózsafüzér csoportja aktív hitéletéért és közösségi munkájáért az Egri Főegyházmegye dicséretében részesült.
A csoport tagjai: Fodor Kamilla, Fülöp Alexandra, Kovács Dóra és Somogyi Viktória 11. E osztályos tanulók
Külön oklevelet és dicséretet kaptak:
Szert Balázs 12. A és Hegedűs János 12. E osztályos tanulók
 
 IDEGEN NYELV (angol, német, olasz, francia, latin)
ANGOL NYELV
A 6.c osztály lány csapata a Play and Win országos versenyen
93,1%-ot ért el. (Cseh Dominika, Melegh Petra)
A fiú csapat 81%-ot teljesített. (Kurtán Zsombor, Poczik Levente, Vörös Attila)
Felkészítő tanár: Löveiné Csák Mária

Rotary Club Eger által meghirdetett pályázaton Tóth Enikő 10. K osztályos tanuló elnyerte az angol nyelvvizsgadíjának támogatására a 25.000 Ft-os pályadíjat.
Angoltanára: Csákváriné Veréb Valéria
Osztályfőnöke: Ballagóné Csernyák Éva
a Tv Eger híradása az eseményről: http://www.tveger.hu/hirekreszlet.php?hir=5244

A Langwest Országos Angol Nyelvi Tehetségkutató Verseny döntőjében
Ballagó Júlia 11.K osztályos tanuló 2. helyezést ért el
Felkészítő tanára: Csákváriné Veréb Valéria
Kaszab Judit 9.K osztályos tanuló 4. helyezést ért el
Felkészítő tanárai: Gerjákné Csibrány Éva, Gulyás Erika, Papp Valéria
A Langwest Országos Tanulmányi Verseny 2. fordulójába jutott
Ballagó Júlia 11.K osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Csákváriné Veréb Valéria
és Kaszab Judit 9. K osztályos tanuló
Felkészítő tanárai: Papp Valéria, Gerjákné Csibrány Éva, Gulyás Erika

A Szent Patrick-napi előadóversenyen 3. helyezést értek el az alábbi tanulók:
Sági Alexandra, Kovács Anett Martina és Szabó Réka 12.A, Tóth Anna 12.K, Mlinkó Péter 10.C,
Czufor Bálint 10.C, Jakab Gábor 13.K, Simon Bálint 9.E és Fekete Sándor 9.A osztályos tanulók.
Felkészítő tanáraik: Inczéné Lazarevics Katalin és Őrsiné Mohl Szilvia

NÉMET NYELV
A Spiel und Gewinn országos német nyelvi levelező versenyen
Babiczki Viktória 9.C osztályos tanuló 1. helyezést ért el.
Jutalma: 1 hetes nyári nyelvi tábor Kecskeméten
Szaktanára: Jobbágyné Reményi Henrietta

Német nyelv OKTV
Hegedűs János 12. E osztályos tanuló a német nyelvi OKTV második fordulójába jutott.
Felkészítő tanára: Dr. Szabóné Kállay Ágota

Az Eszterházy Károly Főiskola Német nyelvi tanszéke által szervezett szépkiejtési versenyen
Odler Kinga 12. E és Ludányi Ágnes 12. K osztályos tanulók megosztva a 6. helyezést érték el.
Felkészítő tanáruk: Dr. Szabóné Kállay Ágota

A Spiel und Gewinn! országos német nyelvi levelező versenyen
Nagy Kamilla 11.C osztályos tanuló 3. helyezést ért el.
Felkészító tanára: Dr. Szabóné Kállay Ágota

FRANCIA NYELV
Országos verseny
A Zalamat Francia Nyelvi és Országismereti Versenyen
Császár Anett 13. K osztályos tanuló 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Kádár Judit
Mindketten oklevelet és könyvjutalmat kaptak.

A Francia nyelvi OKTV I. kategóriájában
Császár Anett 13.K osztályos tanuló 7. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Kádár Judit

Francia nyelv OKTV
Császár Anett 13. K osztályos tanuló a Francia OKTV 2. fordulójába jutott 89 ponttal holtversenyben a 2. helyen.
Felkészítő tanára: Kádár Judit

A "Ki tud többet Maconról?" városi vetélkedőn iskolánk csapata 2. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Császár Anett 13.K, Mezei Anna 12.A és Ballagó Júlia 11.K osztályos tanulók.
Jutalmuk: egy hetes franciaországi tartózkodás teljes ellátással.
Felkészítő tanáraik: Kádár Judit és Benoit Labayse

LATIN NYELV
Az Ábel Jenő Latin fordítói verseny döntőjébe jutott
Sulyok Valentina és Szegedi Fanni. Mindketten 8.C osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Feketéné Kovács Ildikó
KÉMIA tantárgy

Curie Kémia Emlékverseny
A regionális döntőbe jutottak:
Jurányi Viktória 7.c 3.hely
Sasi Kíra 7.c 5.hely
Felkészítő tanáruk: Pótáné Márton Mária

A Kémia OKTV-n a 2. fordulóba jutott
Hegedűs János 12.E osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Dr. Andó Jánosné

MAGYAR IRODALOM ÉS NYELVTAN tantárgy
A Talentum verseny eredményhirdetése 2012. január 11-én 15.00 órakor a 115. teremben lesz.
Eredmények:
1. helyezett: Saufert Zsófia
2. helyezett: Nagy Petra és Szabó Dominik
3. helyezett: Kovács Helga
4. helyezett: Sallai Bernadett
5. helyezett: Zsiros Emese
6. helyezett:Veréb Alexandra
7. helyezett: Lövei Anita
A döntő minden résztvevőjének gratulálunk a versenyen való eredményes szereplésükért!
Mind a nyolc versenyzőt és szüleiket is sok szeretettel várjuk az eredményhirdetésen, ahol az okleveleket is átadjuk!

A 6. C osztály csapatának, a K. F. B. K. Szövetségnek az "Egriek! Vitézek, végeknek tüköri" című országos vetélkedőre benyújtott pályázata a legjobb tíz pályamunka közé került., így bejutott a 2012. szeptember 21-én megrendezésre kerülő döntőbe, melyet az Egri Várban tartanak.
Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika

Az Olvass velünk! országos tanulmányi versenyen iskolánk csapata 10. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Csanády Csaba, Herczeg Noémi, Kisjuhász Marcell 8. c osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Tóthné Török Anna

Lólé Vivien 11. E osztályos tanuló az "Édes anyanyelvünk " országos nyelvhasználati verseny megyei fordulóján szakképző iskolai kategóriában III. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Kovács Ottóné

Az 5-8. évfolyam számára meghirdetett Olvass velünk! országos irodalmi versenyen iskolánk Olvasó manók nevű csapata 351,5 ponttal a döntőbe jutott.
A csapat tagjai: Csanády Csaba, Herczeg Noémi és Kisjuhász Marcell
8.C osztályos tanulók
Felkészítő tanáruk: Tóthné Török Anna

A József Attila Megyei Szavalóversenyen
Leszkóczi Nóra 12. E osztályos tanuló 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya

A költészet napja alkalmából rendezett városi szavalóversenyen
Kerekes Kristóf 8. C osztályos tanuló 1. helyezést ért el (Arany tölgyfa helyezés)
Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna
Marton Veronika 7.C osztályos tanuló 3. helyezést ért el (Bronz lovas helyezés)
Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva

A Simonyi Zsigmond Helyesírási Versenyben a megyei fordulóba jutottak az alábbi tanulók:
Saját Stefánia 5.C osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna
Árvai Dóra Kata 6. C osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Barnáné Fekete Mónika
Kovács Boglárka 7.C osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva
Sulyok Valentina 8.C osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna

A József Attiláról elnevezett versmondó verseny kollégiumok között megrendezett megyei fordulójában Leszkóczi Nóra 13.E osztályos tanuló 1. helyezést ért el
Lakatos Claudia 10. E osztályos tanuló 2. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya

A Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda
városi helyesírási versenyén a hatodik évfolyamosok kategóriájában
Árvai Dóra Kata 6.C osztályos tanuló 2. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Barnáné Fekete Mónika

A Szép Magyar Beszéd verseny megyei fordulóján
a szakközépiskolák kategóriájában
Leszkóczi Nóra 13.E osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Felkészító tanára: Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya

A Kazinczy verseny Szép magyar beszéd megyei döntőjén
Bozsik Hermina 5.c IV. helyezés Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna
Szarvas Eszter 7.c IV. helyezés Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva

Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Heves megyei döntőjén
Semegi Judit 11.k V. helyezés Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika
Thomán Hedvig 9.c VII. helyezés Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna

Az "Ötágú síp üzenete" szavalóversenyen
Kerekes Kristóf 8.C osztályos tanuló különdíjban részesült.
Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna

A Magyar nyelvi OKTV-n továbbjutottak a 2. fordulóba:
Balogh Borbála 13.K osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Kovács Ottóné
és Homa András 12.K osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika

A kollégiumok közötti városi szavalóversenyen Istenes versek kategóriában
LESZKÓCZI NÓRA 13.E osztályos tanuló 2. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya

Implom József Helyesírási Verseny iskolai fordulójának eredménye
I. helyezett: Thomán Hedvig 9. C szaktanára: Tóthné Török Anna
II. helyezett: Semegi Judit 11.K szaktanára: Lapinskasné Máté Erika
III helyezett: Besenyei Veronika 10.K szaktanára: Ballagóné Csernyák Éva
III. helyezett: Dsupin Viola Virág 11.A szaktanára: Harmat Adrienn
Thomán Hedvig és Semegi Judit képviselik iskolánkat a megyei fordulón.

Horváth Ráhel Anna 13. A osztályos tanuló a PIM- "Mindenki lehet művész" című novellaíró pályázatán Ködlovag-díjban részesült. A tükörkép című munkája a kategóriában jutalmazott 2. legjobb pályamunka.
Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika

Elsősök tehetségkutató versenye:
I. helyezett: Marczis Lilla 9.E , Szaktanára: Harmat Adrienn
II. helyezett: Orosz ESzter Anna 9.E , Szaktanára: Harmat Adrienn
II. helyezett: Szalai Mirjam 9.A , Szaktanára: Tóthné Török Anna
III. helyezett: Lőrincz Lili 9.K , Szaktanára: Ballagóné Csernyák Éva

Az egri Sancta Maria Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Zeneiskola - Alapfokú Művészetoktatási IntézményVidám versek világa című területi versmondó versenyén
Kerekes Kristóf 8. C osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna

Gárdonyi Géza prózamondó verseny (2011. okt. 28-án)
5-6. évfolyam: I. Szeivolt Melinda 6.c , II. Varga Dorina 5. c.
7-8. évfolyam: I. Kerekes Kristóf 8.c , II. Szarvas Eszter 7.c
A közönségszavazat alapján különdíjat kapott Kerekes Kristóf 8. c osztályos tanuló.

Országos szintű:
Az "Édes Anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny országos döntőjén:
Leszkóczi Nóra 13. E osztályos tanuló az Anyanyelvápolók Szövetségének díját
könyvjutalmat kapott.
Felkészítő tanára: Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya
Ballagó Júlia 11.K osztályos tanuló dicsérő oklevelet kapott.
Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika

Iskolán belüli verseny:
Az 1956-os ünnepségre kiírt szónoklatíró pályázaton:
1. helyezést ért el Leszkóczi Nóra 13. E ,
Felkészítő tanára: Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya
2. helyezést ért el Kucsera Ákos 13. K, Felkészítő tanára: Kovács Ottóné
3. helyezést ért el Homa András 12.K, Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika
és Kovács Bernadett 9.K, Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva
Ezek a tanulók oklevelet és könyvjutalmat kapnak.
A nyertes pályaművet okt.21-én, az ünnepi szentmisén Leszkóczi Nóra mondhatja el. 
 
MATEMATIKA tantárgy

Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny 5-13. évfolyam
Kovács Gergely Bulcsú 6. C osztályos tanuló megyei 2. helyezést (országos 24.) ért el.
Felkészítő tanára: Prázmári Éva
Jurányi Viktória 7. C osztályos tanuló megyei 4. helyezést (országos 285.) ért el.
Felkészítő tanárok: Verbáné Balog Ildikó és Békési Zoltán
Veres Márton 8. C osztályos tanuló megyei 2. helyezést (országos 154.) ért el.
Felkészítő tanára: Békési Zoltán
Szauer Marcell 9. A osztályos tanuló megyei 3. helyezést (országos 33.) ért el.
Felkészítő tanára: Békési Zoltán
Szajkó Gyula 9. A osztályos tanuló megyei 2. helyezést (országos 31. ) ért el.
Felkészítő tanára: Békési Zoltán
Tasi Márta 10. E osztályos tanuló megyei 3. helyezést ( országos 122. ) ért el.
Felkészítő tanára: Békési Zoltán

Az Arany Dániel Országos Matematika Verseny döntőjébe jutott
-Heves megyéből egyedüliként-Gróf Tamás 9. C osztályos tanuló.
Felkészítő tanára: Kovács Mária

Zrínyi Ilona Matematikaverseny
Kovács Gergely Bulcsú 6.c megyei 1. helyezés
( Országos döntőbe jutott, döntő időpontja: 2012. április 4-6.)
Felkészítő tanára: Prázmári Éva
Gallik Zoltán 5. c megyei 3. helyezés
Felkészítő tanára: Pótáné Márton Mária

Gordiusz Matematikaverseny
Császár Anett 13. k megyei 2. helyezés
Felkészítő tanára: Pecsenye Pálné
Szauer Marcell 9.a megyei 4. helyezés
Felkészítő tanára: Békési Zoltán
Buttinger Milán 12.k megyei 6. helyezés
Felkészítő tanára: Nagygyörgyné Béres Ildikó és Pótáné Márton Mária
Gróf Tamás 9.c megyei 9.helyezés
Felkészítő tanára: Kovács Mária

Az Arany Dániel Országos Matematika Verseny 2. fordulójába jutottak az alábbi tanulók:
Ferenczi Ivett 9.C
Gróf Tamás 9.C
Kaló Georgina 9.C
Reményfi Zsigmond 9.C
Burovincz Máté 10.D
Felkészítő tanáruk: Kovács Mária

A Varga Tamás Matematikaverseny 2. fordulójába jutottak:
Csanády Csaba,
Kisjuhász Marcell,
Mlinkó Balázs,
Veres Márton, akimegyei 4. helyezést ért el,
8.C osztályos tanulók
Felkészítő tanáruk: Békési Zoltán
Jacsó Kristóf,
Jóna Sára,
Sasi Kíra,
Jurányi Viktória, aki megyei 6. helyezést ért el.
7.C osztályos tanulók
Felkészítő tanáruk: Verbáné Balog Ildikó

A Dugonics András Matematika Verseny 2. fordulójába jutottak az alábbi tanulók:
Gallik Zoltán 5.C osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Pótáné Márton Mária
Árvai Dóra Kata,
Fazekas Anna,
Hüvelyes Levente,
Kovács Bulcsú
6.C osztályos tanulók
Felkészítő tanáruk: Prázmári Éva
Jacsó Kristóf,
Jurányi Viktória,
Sasi Kíra
7.C osztályos tanulók
Felkészítő tanáruk: Verbáné Balog Ildikó
Veres Márton 8.C osztályos tanuló , aki országos 22. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Békési Zoltán
 
TÖRTÉNELEM tantárgy

Kárpát - medencei verseny:
„ Nemzeti Összetartozás Napja” alkalmából rendezett Kárpát-medencei történelem verseny szóbeli döntőjébe jutottak:
Tóth Enikő 10. K osztályos tanuló
Felkészítő tanár: Ballagóné Csernyák Éva
és Juhász Sámuel 10. E osztályos tanuló
Felkészítő tanár: Kovács Ottó
A döntőben Pap Lázár 10.K osztályos tanuló 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Ballagóné Csernyák Éva.

Országos versenyek:

Trianon okai és következményei – Magyarország a XIX-XX. sz. fordulóján (EKF) elnevezésű versenyen Beniczky Péter, Hermann Johanna 12.C és Majoros Roland 13.E osztályos
tanulókból álló csapat a 3. helyen végzett.
Szaktanár: Kovács Ottó.
a Tv Eger híradása az eseményről http://www.tveger.hu/hirekreszlet.php?hir=5230

Szent László ÖRÖKsége (Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola, Mezőkövesd)
Burkus Dóra, Deé Anna, Majoros Mirtill 10.K osztályosokból álló csapat a 4. helyen végzett.
Felkészítő tanár: Ballagóné Csernyák Éva

Városi HOLLÓ ÉS LILIOM Eger az Anjou királyok korában (Szent György Lovagrend pályázata)
Barkóczi Dávid 12.A osztályos tanuló az 1. helyen végzett.
Felkészítő tanár: Kovács Ottó.
a Tv Eger híradása az eseményről: : http://www.tveger.hu/hirekreszlet.php?hir=5231
A Savaria Országos Történelem Tanulmányi Verseny országos döntőjébe jutott
Ballagó Júlia 11. K osztályos tanuló.
Felkészítő tanára: Karóczkai Júlia

A Heves Megyei Önkormányzat Pedagógiai Szakmai és Közművelődési Szolgáltató Intézménye által szervezett
Savaria Országos Történelem Tanulmányi Verseny megyei döntőjében
/a 11. évfolyamosok kategóriájában/
Ballagó Júlia 11. K osztályos tanuló 1. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Karóczkai Júlia.
és Szendrei Lídia 11. C osztályos tanuló 5. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Dr. Szabóné Kállay Ágota.
Aradi Bogdán Kristóf 11. helyezést,
Holló Richárd 12. helyezést,
Boros Tamás 14. helyezést ért el.
Mindhárman 11. A osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Ballagóné Csernyák Éva.

Savaria Országos Történelem Tanulmányi Verseny megyei döntőjében /a 10. évfolyamosok kategóriájában/
Juhász Sámuel 10. E osztályos tanuló 8. helyezést, Ircsik Péter 10. A osztályos tanuló 10. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Kovács Ottó.
Nádai Alexandra 10. K osztályos tanuló 11. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva.
Gróf Tamás 9.C osztályos tanuló 12. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Feketéné Kovács Ildikó.
Kovács Ádám 10. A osztályos tanuló 13. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Kovács Ottó.
Reformáció a XVI-XVII. századi Magyarországon című
országos történelmi tanulmányi versenyen
Gyöngy Rita 11.C osztályos tanuló 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Dr. Szabóné Kállay Ágota
„Elnököltünk” ( Europe Direct, Európai Bizottság Magyarországi Képviselete)
Bokros Edina, Nagy Kitti, Surányi Edit 13.A, Deák Máté 13.K 10. hely.
Felkészítő tanára: Feketéné Kovács Ildikó.

„Pázmány Bölcsész-Ész” tanulmányi verseny
Horváth Nikolett 10.D, Feke Lajos, Majoros Roland 13.E , 2. hely.
Felkészítő: dr. Szabóné Kállay Ágota.

A Rákóczi Szövetség által 16. alkalommal meghirdetett Gloria Victis Kárpát-medencei Történelmi Vetélkedőn
- melyre 112 csapat nevezett- iskolánk két csapata az alábbi helyezést érte el:
29. hely Noszek Nóra, Vizdák Andrea, Varga Ádám Levente (12.A)
Szaktanár: Kovács Ottó
39. hely Semegi Judit, Pál Márton, Tompa Máté (12.K)
Szaktanár: Karóczkai Júlia

"Vegyes-házi királyok kora" elnevezésű történelem verseny megyei döntőjén
a Mária királynő udvarhölgyei nevű csapat IV. helyezést ért el. A csapat tagjai:
Barta Leila, Ortó Odett, Oszlánczi Viktória és Sulyok Valentina 8.C osztályos tanulók. Felkészítő tanáruk: Feketéné Kovács Ildikó

SPORTEREDMÉNYEK
 
Szeivolt Melinda 6.C osztályos tanuló-az Egri Úszó Klub versenyzője- bekerült a 2012. évi Héraklész Bajnokprogramba és ezzel együtt a MUSZ utánpótlás válogatott keretének tagja lett.

EMLÉKFUTÁS, EMLÉKVERSENY
35. Dr. Lénárt János emlékversenyen
1. helyezett csapat:
Czakó Bálint 10.D Karácsony Gábor 10. D Babiczki Viktória 9.C Kiss Sebestyén 10. D Csukás Martin 10. D
2. helyezett csapat:
Kis Attila 10. D Törőcsik Bence 10. D Kriston Gergely 10. D Palkovics Bálint 10. D Bartha István 10. D
3. helyezett csapat:
Kálmán Csenge 11. K Pável Zsófia 11. K Révész Virág 11. C

1848-as emlékfutás (Eger, Érsekkert 2012. március 15.)
Karácsony Gábor 10.D 1. hely
Burkus Petra 12.A 1. hely
Pethő Katalin 9.K 3. hely
Juhász Benjámin 9.A 4. hely
Szalai Péter 11.A 7. hely
Szabó Péter 11.A 25. hely
Tresó Dániel 11.A 31.hely

Sperlágh József emlékfutás – 2011-09-15 Eger
Karácsony Gábor 1. hely

Heol - Barokk futás – 2011-09-18 Eger
Karácsony Gábor 10.d 1. hely
Juhász Benjamin 9.a 2. hely

RÖPLABDA
Amatőr Röplabda Leány Diákolimpiai Megyei és Városi Döntő V.-VI korcsoport – Eger Szilágyi E. Gimnázium – Kossuth Zsuzsa EÜ.SZKI – 2012.04. 11
5. hely /megyei/ Lukács Ági 12.a és Verebélyi Nikolett 12.a
4. hely /városi/ Szolcsák Virág 12.a, Noszek Nóra 12.a, Farkas Anna 9.a ,Tóth Anna Tamara 10.e, Bencsik Alexandra 10.a, Karanyicz Fanni 10.a

KÉZILABDA
Kézilabda Leány Diákolimpiai Megyei Döntő V. korcsoport
–Eger Körcsarnok– 2012.04. 11 3. hely
Danics Ágnes 10.a ,Szalai Krisztina 9.e , Farkas Anna 9.e , Saufert Eszter 9.e , Erős Lolita 9.e , Tasi Márta 10.e , Leffler Anna 10.k , Kovács Barbara 9.k , Mester Edina 8.c , Gál Zita 5.c

A Fiú kézilabda megyei döntőjében 3.helyezést ért el iskolánk csapata.
Tagjai: Szert Balázs, Jurányi Ádám, Forgács Levente 12.A Buttinger Milán 12.K, Aradi Bogdán és Holló Richád 11.A, Csécs Bálint 10.C, Bertha Mihály és Huszti Ádám 10.A osztályos tanulók.

TORNA
Torna országos területi elődöntőn a 6. hellyel az országos döntőbe jutottak:
Szabó Lilla 12.E,
Király Judit és Tihanyi Inez 12.A,
Dandé Michelle 10.D,
Bóta Dorina és Bálint Lilla 10.A osztályos tanulók.

Városi „B” Kategóriás Torna Diákolimpiai Döntő – 2012-02-09 – Eger Dobó I. Gimn.
V-VI. Korcsoport 2. helyezés
Bálint Lilla 10.a
Bóta Dorina 10.a
Dandé Michelle 10.d
Király Judit 12.a
Tihanyi Inez 12.a
Szabó Lilla 12.e
Megyei „B” Kategóriás Torna Diákolimpiai Döntő – 2012-02-16 – Eger Dobó I. Gimn .
V-VI. Korcsoport 2. helyezés
Bálint Lilla 10.a
Bóta Dorina 10.a
Dandé Michelle 10.d
Király Judit 12.a
Tihanyi Inez 12.a
Szabó Réka 12.a
Szabó Lilla 12.e
„B” Kategóriás Torna Diákolimpiai OrszágosDöntő – 2012-03-31–Makó
V-VI. Korcsoport 10. helyezés
Bálint Lilla 10.a
Bóta Dorina 10.a
Dandé Michelle 10.d
Király Judit 12.a
Tihanyi Inez 12.a
Szabó Lilla 12.e

ATLÉTIKA
Megyei Atlétika Mezei Futóverseny – 2012-03-29 – Maklári repülőtér
V. korcsoport
Pethő Katalin 9.k 2. hely
Karácsony Gábor 10.d
Országos döntőbe jutottak
Juhász Benjamin 9.a
Lány csapat:
Farkas Anna 9.e, Lackó Vivien 10.e, Pászti Anna 10.e, 4.hely
Varró Anikó 10.e, Pethő Katalin 9.k
Fiú csapat:
Burovinc Máté 10.d, Karácsony Gábor 10.d,
Juhász Benjámin 9.a, Joó Ákos 10.e, Kakuk Domonkis 10.e 4.hely


Országos Atlétika Mezei Futóverseny – 2012 - 04-17 – Gödöllő - V. korcsoport
Pethő Katalin 9.k 41. hely
Karácsony Gábor 10.d 49. hely
Juhász Benjamin 9.a 50. hely
Megyei Atlétika Diákolimpiai Döntő – 2012-04-24-e és 27-e – Eger, EKF Atlétikapálya
Szert Balázs 12.a 100m síkfutás 3.hely
400m síkfutás 1.hely
Bóta Dorina 10.a magasugrás 3. hely
Pethő Katalin 9.k 1500m síkfutás 1.hely
Karácsony Gábor 10.d 1500m síkfutás 6. hely
Juhász Benjamin 9.a 1500m síkfutás 7. hely
Burovincz Máté 10.d távolugrás 3.hely
4X100m fiú váltó 2.hely
Karácsony Gábor 10.d, Linkecs Larion 12.e,
Forgács Levente 12.a, Szert Balázs 12.a
4X100m fiú váltó 5.hely
Vas Balázs 9.a, Joó Ákos 10.e,
Kocsárdi Patrik 10.e, Burovincz Máté 10.d
Országos Tájfutó Diákolimpiai verseny –
2012-05- Bartus Petra 12.a 5. hely
Karácsony Gábor 10.d 11.hely

DUATLON DIÁKOLIMPIA
Duatlon Diákolimpia – Hatvan - 2011-09-30 - Megyei Döntő V. korcsoport
Juhász Benjamin 9.a 1. hely
Pető Katalin 9.k 1. hely
ÚSZÓVERSENY
Olimpikonok nevét viselő iskolák úszóversenye 2011-09-26 – Eger Bitskey A. Uszoda
100m fiú gyorsúszás: Homa András 12.k 2. hely
100m lány gyorsúszás: Lukács Eszter 13.k 2. hely
100m fiú hátúszás: Hornyák Olivér 10.k 3. hely
100m lány hátúszás: Gáspár Noémi 10.a 1. hely
100m fiú mellúszás: Szalai Péter 11.a 2. hely
100m lány mellúszás: Pálok Dalma 11.e 3. hely
100m fiú pillangóúszás: Buttinger Milán 12.k 2. hely
100m lány pillangóúszás: Sztankovjánszki Anita 11.c 2. hely
4X50m fiú vegyesváltó: /Homa, Buttinger, Hornyák, Szalai/ 2. hely
4X50m lány vegyesváltó: / Lukács, Gáspár, Pálok, Sztankovjánszki/ 2. hely
Összetett pontverseny eredménye: fiú 2. hely Lány 2. hely


ÚSZÓ DIÁKOLIMPIA (városi, megyei)
Megyei Úszó Diákolimpia (2012. január 30.)
Magyar Márton 6.C 100m gyors 3.helyezett
Magyar Márton 6.C 100m pillangó 2. helyezett
Szeivolt Melinda 6.C 100m gyors 2. helyezett
Szeivolt Melinda 6.C 100m mell 1. helyezett
Ezzel az eredményével a Diákolimpia országos fordulójába került.
Mirkóczki Ádám 7.C 100m mell 3. helyezett
Jurányi Viktória 7.C 100m gyors 3. helyezett
Jóna Sára 7.C 100m mell 3. helyezett
Megyei Diákolimpia Úszás V-VI. Korcsoport A,B Kategória
Eger,2012.02.06 Bitskey Aladár Uszoda
„A” kategória
100m fiú gyorsúszás
Homa András 58,86 12.k 3.hely
Schmiderer Dániel 59,25 9.e 4.hely
100m lány gyórsúszás
Lukács Eszter 1:07,90 13.k 2.hely
Parádi Klaudia 1:09,48 11.a 4.hely
Zajách Hanna 1:12,20 13.e 6.hely
100m fiú hátúszás
Schmiderer Dániel 1:11,10 9.e 1.hely Országos Döntőbe jutott
Balázs Miklós 1:16,30 12.e 4.hely
100m lány hátúszás
Gáspár Noémi 1:13,10 10.a 1.hely Országos Döntőbe jutott
100m fiú mellúszás
Szalai Péter 1:20,68 11.a 3.hely
100m lány mellúszás
Sztankovjánszki Anita 1:27,20 11.c 1.hey
Pálok Dalma 1:28,75 11.e 2.hely Országos Döntőbe jutott
Kada Julianna 1.34,59 9.k 3.hely
100m fiú pillangóúszás
Mihály Máté 1:09,54 10.c 4.hely
100m lány pillangóúszás
Sztankovjánszki Anita 1:11,63 11.c 1.hely Országos Döntőbe jutott
Gáspár Noémi 1:19,90 10.a 4.hely
Országos Úszó Diákolimpiai Döntő 2012-03-24 – Hódmezővásárhely
III. korcsoport
Szeivolt Melinda 6.c 4. hely
Országos Úszó Diákolimpiai Döntő 2012-03-25 – Hódmezővásárhely
V-VI korcsoport
„A” kategória
100 m . leány mellúszás
Pálok Dalma 1994 Eger 1:26,72 14 . hely
100 m . fiú hátúszás
Schmiderer Dániel 1996 Eger 1:09,13 424p 12 . hely 50m: 0:33,04
100 m . leány hátúszás
Gáspár Noémi 1996 Eger 1:11,83 529p 11 . hely 50m: 0:35,55
4*50 m. leány gyorsváltó
Gárdonyi G. Cisz.Gim.Eger 1:58,67 4. hely 0:29,97 ( 0:29,97) Gáspár Noémi ( 0:**,**) Pálok Dalma Lukács Eszter 1:58,67 Sztankovjánszki Anita 1994
„B” kategória
100 m . leány mellúszás
Nagy Babett 1995 Eger 1:36,43 298p 12. hely 50m: 0:44,97
4*50 m. fiú gyorsváltó
Gárdonyi G. C.Gimn. Eger 1:59,97 9 . hely 0:29,58 ( 0:29,58) Jurányi Ádám ( 0:**,**) Sipos Dávid , Tregova Balázs 1:59,97 Aradi Bogdán
4*50 m. leány gyorsváltó
Gárdonyi G. C.Gimn. Eger 2:21,02 12 .hely 0:34,59 ( 0:34,59) Stokker DÓra ( 0:**,**) Lefler Anna Boros Dalma 2:21,02 Nagy Babett

Kids Kupa – Eger - 2012.04.28. Bitskey Aladár Uszoda /Katolikus Iskolák Országos Úszóversenye/
Fiúk 14-15 50 Méter Gyorsúszás 4 korcsoport Mirkóczki Áron Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 32,07 6.hely Fiúk 16 és idosebb 50 Méter Gyorsúszás 5-6 korcsoport Homa András
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 26,14
2.hely Hornyák Olivér Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 27,14
4.hely Sipos Dávid Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 33,19
17.hely Lányok 12-13 50 Méter Gyorsúszás 3 korcsoport Szeivolt Melinda
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 31,05
2.hely Lányok 14-15 50 Méter Gyorsúszás 4 korcsoport Jurányi Viktória,
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 30,90
1.hely Lányok 16 és idosebb 50 Méter Gyorsúszás 5-6 korcsoport Stokker Dóra
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 34,05
6.hely Nagy Babett Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 34,18
7.hely Fiúk 16 és idosebb 50 Méter Hátúszás 5-6 korcsoport Hornyák Olivér
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 34,29
3.hely Homa András Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 35,20
4.hely Sipos Dávid Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 42,47
5.hely Lányok 16 és idosebb 50 Méter Pillangó 5-6 korcsoport Kada Julianna
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 38,87
7.hely Boros Dalma Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 42,79
8.hely Fiúk 16 és idosebb 50 Méter Pillangó 5-6 korcsoport Fried Gergo
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 31,70
4.hely Hangrád Bence Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 33,46.
5.hely Szalai Péter Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 34,06
6.hely Lányok 16 és idosebb 50 Méter Hátúszás 5-6 korcsoport Stokker Dóra
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 43,87
7.hely Fiúk 14-15 50 Méter Mellúszás 4 korcsoport Mirkóczki Áron
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 36,92
1.hely Fiúk 16 és idosebb 50 Méter Mellúszás 5-6 korcsoport Szalai Péter
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 36,25
1.hely Hangrád Bence Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 36,77
Lányok 12-13 50 Méter Mellúszás 3 korcsoport Szeivolt Melinda 12
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 37,55 7
1.hely Lányok 14-15 50 Méter Mellúszás 4 korcsoport Jurányi Viktória 14
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 39,03
2.hely Lányok 16 és idosebb 50 Méter Mellúszás 5-6 korcsoport Kada Julianna 16
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 42,97 5 2.hely Nagy Babett 17
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 44,00 3
4.hely Boros Dalma 18 Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger 52,10
11.hely Fiúk 16 és idosebb 4X50 Méter Gyorsúszás Váltó 5-6 korcsoport
Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger A 1:48,78 14
1.hely Homa András, Hornyák Olivér Fried Gergo, Hangrád Bence Lányok 16 és idosebb 4X50 Méter Gyorsúszás Váltó 5-6 korcsoport Gárdonyi G Ciszterci Gimn Eger A 2:09,64 14
1.hely Stokker Dóra, Nagy, Babett Szeivolt Melinda, Jurányi Viktória Városi Sulipóló Diákolimpiai Döntő – Eger Bárány uszoda – 2012-05-11 Kovács Bulcsú 6.c
3.hely Poczik Levente 6.c Bencsics Balázs 6.c Hornyák Stella 6.c Sasvári Dávid 5.c Dudás Bence 6.c Mirkóczki Áron 7.c

Akrobatikus Rock'n' Roll
A Grasshoppers Akrobatikus Rock 'n' Roll TSE Children kisformáció kategóriában 2. helyezést ért el:
Türk Lili- Miss Hoppers és Csőke Karolina - Miss Hoppers
Sí Diákolimpia
A Megyei Alpesi Sí Diákolimpián (2012.február.7. Mátraszentistván)
Tresó Dániel 2. helyezést, Parádi Klaudia 4. helyezést ért el.
Mindketten 11. A osztályos tanulók.

LÖVÉSZET

Szöllősi Henrik 11.A osztályos tanuló, az Egri Polgári Lövész Egylet versenyzője egyéni csúccsal (561 kör), második legjobb magyarként jutott a döntőbe a Hungarian Open elnevezésű nemzetközi légfegyveres bajnokság 60 lövéses légpisztoly számában. Az Egri PLE junior korosztályú versenyzője a győri esemény döntőjében a 4. helyen végzett.

A 2010/2011-es tanévben az Országos Diákolimpián elért 1-3. helyezésért polgármesteri jutalomban részesülnek az alábbi tanulók:
Gáspár Noémi - úszás , Szeivolt Melinda - úszás, Szabó Réka - aerobik
A fogadáson a testnevelő tanáraik is részt vehetnek: Bóta Marianna, Balogh Attila, Halász Barnabás.
 
KOLLÉGIUM
 
2012. április 11-én a megyei József Attila szavalóversenyen:
Leszkóczi Nóra 13.e. I. helyezést,
Lakatos Claudia 10.e. II. helyezést értek el.

2012. április 18-án a megyei Szpartakiádon női szkanderben
Borbás Dalma 10.a. I. helyezést helyből távolugrásban
Tihanyi Inez 12.a. III. helyezést értek el.


2012. április 19-én a megyei Kulturális Fesztiválon tánc kategóriában
Tihanyi Inez 12.a. I. helyezést
vers-próza kategóriában
Szabó Klaudia 12.e. III. helyezést értek el.