Magyar

____________________________________ 2018/2019. tanév__________________________________

A Hebe Kft. által szervezett Szivárványhíd háromfordulós országos  irodalmi
levelező versenyen Balázs Eszter (6. c) harmadik helyezést, Bálint Gréta (6.c)
negyedik helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Fodor Beáta tanárnő

 

 

Az Eszterházy Károly Gyakorlóiskola és Pedagógiai Intézet által szervezett
Megyei helyesírási verseny gimnáziumi kategóriájában I. helyezést ért el
Zsámba Éva, 10. k osztályos tanuló.

 

Az "Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati versenyen megyei 3. helyezést ért el
Saját Stefánia 11. c osztályos tanuló.

Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő

 

 

Hegedűs Anna Eszter 10. k osztályos tanuló a Szép Magyar Beszéd Verseny Kárpát-medencei döntőjén nyújtott teljesítményéért az Anyanyelvápolók Szövetségének jutalmát kapta.

Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
 
 

Sike Fanni 9. k osztályos tanuló az egri családsegítő által kiírt megyei esszépályázaton harmadik helyezést ért el és könyvutalványt kapott a munkájáért.

Mentora: dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő
 
 

 A költészet napja alkalmából Gyöngyösön megrendezett József Attila szavalóversenyen iskolánk tanulója, Puha Katalin (10.e) első helyezett lett, Ozsvárt Eszter (10.e) dicséretet kapott.

Felkészítő tanáruk: dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő
 
 
 
Az Egri SZC Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma és
Szakközépiskolája által Ady Endre emlékére rendezett szavalóversenyen
gimnáziumi /szakgimnáziumi kategóriában  Both Pongrác  9. kny második
helyezést ért el, felkészítő tanára: Kovács Ottóné tanárnő; Korpás Zoltán 10.k
harmadik helyezést ért el, felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
 
 

Gasztronómia és irodalom címmel versenyt rendezett az egri Szakképzési Centrum. A középdöntőbe - a legjobb 10 közé - a következő csapatok jutottak be:

Liptai Kinga, Pintér Eszter és Majoros Judit (10.c), felkészítő tanáruk: Kovács Ottóné tanárnő
Ponyi Anna, Potsay Zille és Katona Fanni (10.cny), felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika és Lapinskasné Máté Erika tanárnő
Hajagos Erik, Suszter Dominik és Lakatos Áron (10.cny), felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika és Lapinskasné Máté Erika tanárnő
Barna Borbála, Németh Veronika és Magda Petra (11.c), felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika és Tóthné Török Anna tanárnő
 
A középdöntőből két gárdonyis csapat jutott a döntőbe, ahol a következő eredményt érték el:
Barna Borbála, Németh Veronika és Magda Petra (11.c) csapata negyedik, Hajagos Erik, Suszter Dominik és Lakatos Áron (10.cny) csapata ötödik helyezést ért el.
 
 

 

Az idén 90 éves Lenkey János Általános Iskola hagyományteremtő célzattal indított egy vetélkedőt Szólásra, magyar! címmel. Iskolánkat két hatodikos csapat képviselte.

A lányok Petőfieskedők elnevezésű csapata harmadik helyezést ért el, a csapat tagjai: Benke Ramóna, Biró Panna és Kertész Daniella. A fiúk 23-as csapatnévvel ötödik helyezést értek el, a csapat tagjai: Bodnár Kristóf, Fodor István és Keresztesi Mátyás. Felkészítő tanáruk:
Fodor Beáta tanárnő
 
 

 

Gasztronómia és irodalom címmel versenyt rendezett az egri Szakképzési Centrum. A középdöntőbe -a legjobb 10 közé - a következő csapatok jutottak be:

Liptai Kinga, Pintér Eszter és Majoros Judit (10.c), felkészítő tanáruk: Kovács Ottóné tanárnő
Ponyi Anna, Potsay Zille és Katona Fanni (10.cny), felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika és Lapinskasné Máté Erika tanárnő
Hajagos Erik, Suszter Dominik és Lakatos Áron (10.cny), felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika és Lapinskasné Máté Erika tanárnő
Barna Borbála, Németh Veronika és Magda Petra (11.c), felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika és Tóthné Török Anna tanárnő
 

 

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny 1. fordulója (megyei iskolai verseny)

5.évfolyam: Berecz András (5.c) 17. hely Felkészítő tanár: Kovács Ottóné tanárnő
6. évfolyam: Hegedűs Patrícia (6.c) 26. hely Felkészítő tanár: Fodor Beáta tanárnő
7.évfolyam: Darvai Zsuzsanna (7.c) 18.hely Felkészítő tanár: Tóthné Török Anna tanárnő
8.évfolyam: Osváth-Nagy Noémi (8.c) 22.hely Felkészítő tanár: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő
  
 
Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny, megyei forduló
Zsámba Éva (10.k) 1.hely Felkészítő tanár: Tóthné Török Anna tanárnő
Sebők Zsófia (9.a) 5.hely Felkészítő tanár: Lapinskasné Máté Erika tanárnő
 
 
„Szép Magyar Beszéd” verseny a 9-12. osztályos tanulók számára, megyei forduló
gimnáziumi kategória: Hegedűs Anna (10.k) 1.hely Felkészítő tanár: Tóthné Török Anna tanárnő, Sándor Evelin (10.k) 8.hely Felkészítő tanár: Tóthné Török Anna tanárnő
 
szakközépiskola: Juhász Cintia (12.e) 4.hely Felkészítő tanár: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő
 
 
„Szép Magyar Beszéd” verseny az 5-8. osztályos tanulók számára, megyei forduló
5-6. évfolyam: Kertész Daniella (6.c) 3. hely Felkészítő tanár: Fodor Beáta tanárnő, Oláh Balázs Olivér (6.c) 6.hely Felkészítő tanár: Fodor Beáta tanárnő
 
7-8. évfolyam: Bisztriczki Sára (8.c) 2. hely Felkészítő tanár: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő, Kalocsány Péter (7.c) 8. helyFelkészítő tanár: Tóthné Török Anna tanárnő
 

 

 

Az Eszterházy Károly Egyetem Irodalomtudományi Tanszéke által hirdetett régiós Eszterházy irodalmi verseny döntőjében 3. helyezést ért el az Adydas-Eger csapat, amelynek tagjai: Szepesi Réka, Lipták Veronika, Végh Fanni, 10. k osztályos tanulók.

Felkészítő tanáruk: Tóthné Török Anna tanárnő
  
 
Zsámba Éva 10. k osztályos tanuló az Implom József 
Középiskolai VersenyKárpát-medencei döntőjében a gimnáziumi kategóriában 11. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
 

Hegedűs Anna, 10. k osztályos tanuló a Kazinczy Ferenc "Szép Magyar Beszéd" verseny megyei fordulóján 1. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő

 

A Nyelvmester országos helyesírási csapatversenyen Sipos Anna és Molnár Adelina 9.c osztályos tanulók csapata első helyezést ért el. Felkészítő tanáruk:
Barnáné Fekete Mónika tanárnő.

 

Az Implom József Helyesírási Verseny iskolai fordulójának eredménye:

1. Zsámba Éva (10.k) Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
2. Sebők Zsófia (9.a) Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő
3. Holló Fanni (10.k) Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
A verseny megyei fordulójára az első két helyezett jutott tovább, ahol Zsámba Éva (10.k) az 1. helyen végzett, ezzel bejutott az országos döntőbe. Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő.
 
 
Az 5-8. évfolyamos tanulók „Szép magyar beszéd” versenyén a megyei fordulón iskolánkat képviselte:
az 5-6. osztályosok kategóriájában: Kertész Daniella és Oláh Balázs Olivér (6.c) Felkészítő tanáruk: Fodor Beáta tanárnő
a 7-8. osztályosok kategóriájában: Bisztriczki Sára (8.c) Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő és Kalocsány Péter (7.c) Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
A megyei fordulón Bisztriczki Sára (8.c) 2. helyezést ért el, és továbbjutott az országos döntőre. Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő
Kertész Daniella 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő
 
 
„Szép magyar beszéd” verseny a 9-12. évfolyamos tanulók számára
Az iskolai forduló eredménye:
Gimnáziumi kategória:
1. Hegedűs Anna (10.k) Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
2. Sándor Evelin (10.k) Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
3. Puha Katalin (10.e) Felkészítő tanára:Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő
Szakközépiskolai kategória:
1. Juhász Cintia (12.e) Felkészítő tanára:Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő
Mindkét kategóriából az első két helyezett jut tovább a megyei versenyre.
 

 

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjén 22. helyezést ért el Magi Zsófia, Szabó-Varga Petra, Tómács Tímea és Peternák Ábel 8.c osztályos tanulók csapata.

Felkészítő tanáruk: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő
 

 

Figeczki Flóra 8. c osztályos tanuló a XIX. Palóc Mesemondó Találkozón a zsűri különdíjában részesült.

Felkészítő tanára Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

 

Bisztriczki Sára, Fekete Fruzsina, Maróti Lelle, Osváth-Nagy Noémi 8. c osztályos tanulók a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen megyei II. helyezést értek el.

Felkészítő tanáruk: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

 

Magi Zsófia, Peternák Ábel, Szabó-Varga Petra, Tómács Timea 8. c osztályos tanulók a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen megyei I. helyezést értek el, ezzel az országos döntőbe jutottak.

 

 

Korpás Zoltán 10. k osztályos tanuló az Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium- és Kollégiumban megrendezett városi vers- és prózamondó versenyen III. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
  

 

Ozsvárt Eszter 10. E osztályos tanuló a VERSeny elnevezésű megyei vers- és prózamondó versenyen második helyezett lett.

Felkészítő tanára: dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő

 

 

A kilencedik osztályosok tehetségkutató versenyének eredménye:

1. helyezés: Both Pongrác (9.kny osztály)
2. helyezés: Sánta Kornélia (9.e osztály)
3. helyezés: Koós Anna (9.a osztály)
 
 
Szűcs Kinga, 11.c osztályos tanuló az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny országos kárpát-medencei döntőjén az Anyanyelvápolók Szövetségének díját kapta.

Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
 
 
____________________________________ 2017/2018. tanév__________________________________

A Hebe Kft. által szervezett A Biblia – a világ legolvasottabb könyve elnevezésű országos szervezésű levelező csapatversenyen a következő eredmények születtek:

1. helyezést értek el a 9-12. osztályosok kategóriájában Agócs Laura Anna, Kiss Júlia Réka, Schrádi Réka  11.a osztályos tanulók

8. helyezést értek el az 5-6. osztályosok kategóriájában Dániel Réka, Kertész Daniella, Nagy Gréta 5. c osztályos tanulók

14. helyezést értek el a 9-12. osztályosok kategóriájában Bekő Réka, Domán Boglárka, Liptai Kinga, Nagy Boglárka 9. c osztályos

 

Felkészítő tanáruk: Fodor Beáta tanárnő

 

 

A HEBE Kft. által szervezett ötfordulós Szivárványhíd országos irodalom levelező versenyen egyéniben Sipos Anna  8.c osztályos tanuló 12. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanára: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

 

 

Maróti Lelle 7. c osztályos tanuló a Bendegúz Gyermek-és Ifjúsági Akadémia XIX. Nyelvész tanulmányi versenyének megyei fordulóján I. helyezést ért el, ezzel az országos döntőbe jutott, ahol 18. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

 

Tóth Katalin 10. c osztályos tanuló a Heves Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház által kiírt "Jónak lenni jó!" című novellapályázaton 3. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Tóthné Török Anna tanárnő

 

Szűcs Kinga 10. c osztályos tanuló az "Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny megyei fordulóján 2. lett, így továbbjutott az országos döntőbe.

Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő

 

 

 

 

Veres Nóra 8.c osztályos tanuló a Tudásbajnokság megyei fordulójában anyanyelv kategóriában 2. helyezett lett, a nyelvÉsz anyanyelvi verseny országos döntőjén pedig 16. helyen végzett.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

 

 

Milák Johanna Jázmin 8.c osztályos tanuló a Tudásbajnokság megyei fordulójában anyanyelv kategóriában 3. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

A Magyar Tolkien Társaság által szervezett XII. Országos Tolkien Levelező Verseny szóbeli döntőjében Dúnadan kategóriában csapattársaival I. helyezést ért el Bedőcs Álmos, Kósik Zsófia és Pap Katalin Tünde 10.a osztályos tanuló.  

Felkészítő tanár: Fodor Beáta tanárnő

 
Zsámba Éva 9. k osztályos tanuló az Eszterházy Károly Gyakorlóiskola és Pedagógiai Intézet által szervezett Megyei helyesírási verseny IV. kategóriájában I. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
 
Hegedűs Anna  9. k osztályos tanuló a Szép magyar beszéd verseny Kárpát-medencei döntőjén nyújtott teljesítményével kiérdemelte az Anyanyelvápolók Szövetségének jutalmát.
Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
 

A József Attila Megyei szavalóversenyen gimnáziumi kategóriában

1. helyezett: Korpás Zoltán - 9.k

Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
2. helyezett: Dudás Eszter  - 9. kny   

Felkészítő tanára:  dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő
3. helyezett: Ozsvát Eszter  - 9. e   

Felkészítő tanára:  dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő

Kovács Liza 7.c osztályos tanuló az "Író deák" országos vers- és novellaíró pályázat döntőjében novella kategóriában második helyezést ért el. (A négy kategóriában induló 450 pályázó, 2000 pályaműve közül.)

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

Bisztriczki Sára 7.c osztályos tanuló a Kazinczy "Szép magyar beszéd"verseny országos döntőjében bronz minősítésben és a zsűri különdíjában részesült.

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

 

Az Országos Harry Potter versenyen Deák Eszter 52., Garancz Kincső 57. helyezést ért el.
Csécs Boglárka az országos döntőbe jutott, ahol 13. lett, mindhárman 9. k osztályosok.

Felkészítő tanáruk: Tóthné Török Anna tanárnő

Kovács Liza 7. c osztályos tanuló a 21. alkalommal megrendezett ÍRÓ-DEÁK országos vers-és novellaíró pályázaton az országos döntőbe jutott.

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

Maróti Lelle 7. c osztályos tanuló a Bendegúz Gyermek-és Ifjúsági Akadémia XIX. Nyelvész tanulmányi versenyének megyei fordulóján I. helyezést ért el, ezzel az országos döntőbe jutott.

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

 

 

A Dobó István Gimnázium által meghirdetett esszéíró versenyen Sike Fanni 9.kny osztályos tanuló első helyezést ért el.

Felkészítő tanára: dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő

 

 

A Kazinczy "Szép magyar beszéd" megyei fordulójában gimnáziumi kategóriában Hegedűs Anna 9.k második helyezett lett, ezzel továbbjutott az országos döntőbe. Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő. Jakus László 12.k ötödik lett. Felkészítő tanára: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő.

 
Szakgimnáziumi, szakközépiskolai kategóriában negyedik helyezett lett Juhász Cintia 11.e. Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő
 

A Hebe Kft. által szervezett Karácsonyra várva elnevezésű, országos szervezésű egyfordulós csapatversenyen a következő helyezések születtek.

9. helyezést értek el: Balázs Eszter, Bálint Gréta, Kertész Daniella és Nagy Gréta 5.c osztályos tanulók.

10. helyezést értek el: Biró Panna, Dabrowski Kíra, Pogar Jázmin Julianna 5.c osztályos tanulók.

13. helyezést értek el: Dániel Réka, Markó Kincső, Mester Virág és Vincze Fruzsina 5.c osztályos tanulók.

15. helyezést értek el: Dröszler Kitti, Jánosi Luca, Krisztián Vanda és Ollé Lenke 5.c osztályos tanulók.

16. helyezést értek el: Nagy Kincső, Palkovics Mira és Török Eszter 5.c osztályos tanulók.

Felkészítő tanáruk: Fodor Beáta tanárnő

 

Az Országos Harry Potter Versenyen 311 csapatból 67. helyezést ért el Bisztriczki Sára, Kovács Liza, Szauer Anna 7. c osztályos tanulók csapata, 56. helyezést ért el Hegedűs Adél, Magi Zsófia, Szabó-Varga Petra 7. c osztályos tanulók csapata.
Felkészítő tanáruk: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő
 
A XIX. "Ötágú síp üzenete" elnevezésű Kárpát-medencei vers és prózamondó versenyen a zsűri különdíját nyerte Kiss Mikes Tamás 7. c osztályos tanuló.
Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő
 
A Kazinczy "Szép Magyar Beszéd" verseny megyei fordulóján első helyezést ért el Bisztriczki Sára 7. c osztályos tanuló.
Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő
 
Az Implom József középiskolai helyesírási verseny megyei fordulóján Zsámba Éva (9. k) negyedik helyezést ért el, felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő, Hegedűs Médea (11.a) 10. helyezést ért el, felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő.
 

A Kazinczy "Szép Magyar Beszéd" verseny iskolai fordulóján az 5-8. évfolyamon

1. helyezés:Kalocsány Péter (6.c) Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő

1. helyezés: Bisztriczki Sára (7.c) Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

2. helyezés: Fáy Dorottya (8.c) Felkészítő tanára: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

3. helyezés: Lénárt Emese (8.c) Felkészítő tanára: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

A megyei fordulóra az 1. helyezettek jutottak tovább.

A Kazinczy "Szép Magyar Beszéd" verseny iskolai fordulóján a 9-12. évfolyamon

1. helyezés: Hegedüs Anna (9.k) Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő

1. helyezés: Juhász Cintia (11.e)  Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

2. helyezés: Jakus László (12.k)   Felkészítő tanára: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

3. helyezés: Csuhai Flóra (9.kny) Felkészítő tanára:  Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő

A megyei fordulóra az 1. és a 2. helyezettek jutottak tovább.

 

 

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny iskolai fordulóján

1. helyezés: Zsámba Éva (9.k) Felkészítő tanára:    Tóthné Török Anna tanárnő

2. helyezés:Hegedűs Médea (11.a) Felkészítő tanára:  Fodor Beáta tanárnő

3. helyezés: Székely Krisztina (12.a) Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

A megyei fordulóra az 1. és a 2. helyezettek jutottak tovább.

 

A 9. osztályosok iskolai szavalóversenyén

1. helyezés: Jakus Krisztina  (9.e)

2. helyezés: Csuhai Flóra  (9.kny)

3. helyezés : Boldizsár Lilla és Szabó Viktor (9.a)

 

A Bolyai anyanyelvi verseny megyei fordulóján harmadik helyezést ért el Király Kata, Lassu Eszter, Peternák Ábel és Osváth-Nagy Noémi 7. c osztályos tanulók csapata. Második helyezést ért el Láng Éva, Maróti Lelle, Sike Lili és Tómács Tímea 7. c osztályos tanulók csapata.

Felkészítő tanáruk: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

 

A nyolcadikosok között

13. helyezett lett Kakuk Balázs, Türk Ákos, Veréb Ákos és Generál Gábor csapata. 10. helyezett lett Halász Veronika, Németh Anna, Sipos Anna és Bartók Jázmin csapata. 9. helyezett lett Gallik Péter, Pável Zsolt, Janik Bálint és Csizmadia Milán csapata. 5. helyen végzett Terenyei Zsófi, Klarianka Petra, Koncz Dorina és Domán Gabriella csapata. Első helyen végzett, és ezzel az országos döntőbe jutott Veres Nóra, Milák Johanna Jázmin, Kiss Ivett és Molnár Adelina csapata.  Az országos döntőben 20. helyezést értek el.

Felkészítő tanáraik: Barnáné Fekete Mónika és dr. Szabó Zsuzsanna tanárnők.

_____________________________________ 2016/2017. tanév____________________________________ 

A Mi fán terem? elnevezésű országos egyfordulós nyelvtan levelező versenyen Dobrocsi Levente, Hajdú Botond, Lénárt Balázs és Sződi Zsolt (7.c) csapata 15. helyezett, a Türk Ákos, Pável Zsolt, Kakuk Balázs és  Veres Lajos (7.c) által alkotott csapat 16. helyezett lett.

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

 

A Szent György Lovagrend 2017-es pályázatán, melynek témája Szent László uralkodása volt, Zám Dorottya 12. e(ny) az 1. helyet szerezte meg, Saufert Zsófia 12. e(ny) pedig a másodikat.

Felkészítő tanáruk: Kovács Ottóné tanárnő

 

Veres Nóra 7. c osztályos tanuló az Eszterházy Károly Gyakorlóiskola és Pedagógiai Intézet által szervezett Megyei helyesírási versenyen a 7.-8. osztályos korcsoportban 2. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

 

Dsupin Lilla (11.a)  az "Édes anyanyelvünk"országos nyelvhasználati verseny megyei fordulójában 1. helyezett lett, így továbbjutott az országos döntőre.

Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

 

 

A Tündérolvasók elnevezésű biregionális szövegértő versenyen különdíjat kapott a Ciszter Cicák nevű csapat, tagok: Domán Boglárka, Forgó Brigitta és Nagy Boglárka 8. c osztályos tanulók.

Felkészítő tanáruk: Fodor Beáta tanárnő

 

 

Veres Nóra 7.c osztályos tanuló a NyelvÉsz anyanyelvi tanulmányi verseny Szegeden megrendezett országos döntőjében 9. helyen végzett.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

 

A Hebe Kft. által meghirdetett országos 5 fordulós nyelvtan versenyen csapatban Sipos Anna és Halász Veronika 7. c osztályos tanulók negyedik, egyéniben Németh Anna 7. c osztályos tanuló második helyezett lett.

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

 

Milák Johanna Jázmin 7.c osztályos tanuló a Tudásbajnokság megyei fordulójában anyanyelv kategóriában 2., míg Veres Nóra 7.c osztályos tanuló ugyanezen a versenyen 3. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

 

A magyar nyelv OKTV döntő fordulójában Székely Krisztina Katalin 11.a osztályos tanuló 10. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

 

 

Koza Fanni 12.any osztályos tanulónk az Egri SzC Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium által meghirdetett Arany János emlékére rendezett szavalóversenyen első helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

A Kazinczy "Szép magyar beszéd" verseny megyei fordulóján Hegedüs Anna 9.kny osztályos tanuló 4. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő

Nagy Patrik Sixtus 9.ny osztályos tanuló a 7. helyen végzett. Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

 

 

A Szent Imre Katolikus Általános Iskola városi helyesírási versenyén Bertóti Bálint 8.c osztályos tanuló 3. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási verseny megyei fordulójának eredményei:

5. évfolyam: Darvai Zsuzsanna 9. hely

Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő

6. évfolyam: Maróti Lelle 9. hely

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

7. évfolyam: Veres Nóra 6. hely

Felkészítő tanára: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

8. évfolyam: Nagy Boglárka 7. hely

Felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő

 

 

Veres Nóra 7.c osztályos tanuló a nyelvÉsz anyanyelvi tanulmányi verseny megyei döntőjében második helyezést ért el.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

 

A magyar nyelv OKTV második fordulójából a döntőbe jutott Székely Krisztina Katalin 11.a osztályos tanuló.

Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

 

 

A Hebe Kft. által szervezett Hétköznapi Hősök elnevezésű országos olvasóversenyen Halász Veronika (7.c) és Sipos Anna (7.c) osztályos tanulók csapata 14. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

 

Veres Nóra 7.c és Mihály Csilla 6.c osztályos tanulók a nyelvÉsz országos anyanyelvi tanulmányi versenyen a megyei döntőbe jutottak.

Felkészítő tanárok: Ballagóné Csernyák Éva és Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

 

 Koza Fanni 12.a(ny) osztályos tanuló képviselte iskolánkat a Nagykőrösön megrendezett Arany János balladamondó versenyen. A rangos vetélkedésen Fanni a középmezőnyben végzett.

 

Felkészítő tanár: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

 

 

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulójára a következő tanulókat hívták be:

 

Darvai Zsuzsanna (5.c) 

 
Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő

  

Maróti Lelle(6.c) 

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

  

Veres Nóra (7.c)  

Felkészítő tanára: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

  

Nagy Boglárka (8.c)

Felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő

 

Szép Magyar Beszéd Verseny iskolai fordulóján

 

  1. helyezést ért el: Hegedüs Anna 9.kny, felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő
 2. helyezés: Nagy Patrik Sixtus 9. ny, felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő
3. helyezés: Bodó Anita 10.k, felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő
  Az 1. és a 2. helyezett jutott tovább a megyei fordulóra.

  

Ötágú síp

 Ötágú síp
 
 

A XVIII. "Ötágú síp üzenete" Heves megyei versmondó találkozón Figeczki Flóra 6.c osztályos tanuló 1.helyezést ért el. Felkészítő tanára Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

 

Oláh Zsófia 11.c osztályos tanuló az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny megyei fordulóján 3. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

 

Az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny iskolai fordulójának eredménye:

1. helyezett: Oláh Zsófia 11.c   Szaktanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

2. helyezett: Székely Krisztina 11.a  Szaktanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

3. helyezett: Berecz Máté 9.ny  Szaktanára: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

 

A magyar nyelv OKTV második fordulójába jutott Székely Krisztina Katalin 11.a osztályos tanuló.

Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

 

 

 

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny Heves és Nógrád megyei fordulójának 7. osztályos gimnáziumi kategóriájában a "Turulmadár" csapat (Milák Johanna Jázmin, Fáy Dorottya, Kiss Ivett, Veres Nóra) 3., a "Nyelvészek" csapat (Klarianka Petra, Domán Gabriella, Koncz Dorina, Terenyei Zsófia) 4. helyezést ért el. Mindnyájan 7.c osztályos tanulók.

Felkészítő tanárok: Barnáné Fekete Mónika és dr. Szabó Zsuzsanna tanárnők

 

 

 

 A nőkről a nőknek

A nőkről a nőknek

Kovács Péter 12. A osztályos tanuló a Szilágyi Gimnázium által megrendezett "A nőkről a nőknek" című városi szavalóversenyen különdíjat kapott.

Felkészítő tanára: Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő

 

A 9. osztályosok tehetségkutató versenyének eredménye

1. Sándor Rita Regina 9. ny

    Szepesi Réka 9. kny

2. Nagy Patrik Szixtus 9. ny

3. Korpás Zoltán 9. kny

 

 

 

_____________________________________ 2015/2016. tanév____________________________________ 

 

Balassa: Arte & Marte

Balassa: Arte & Marte
Az esztergomi Keresztény Múzeum és az MNM Balassa Bálint Múzeuma által meghirdetett „Balassa: Arte & Marte” című országos háromfordulós csapatversenyen:

Legjobb vers kategóriában különdíjat kapott: Daru Réka 9.c, Sárándi Réka 10.a, Zsirka Lilla 9.c és Kakuk Márton 9.c csapata

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

Legjobb videós szavalat kategóriában különdíjat kapott: Forgó Klaudia, Hevesi Bianka, Laczházi Bálint és Kiss Krisztina 10.k

Felkészítő tanáruk: Fodor Beáta tanárnő

 

A  Mi fán terem? országos levelezős nyelvtan csapatversenyben:
Halász Veronika, Sipos Gréta (6.c) 12., Garami Anna, Gallik Péter (6.c) 13. és Dobrocsi Levente, Türk Ákos, Sződi Zsolt, Kakuk Balázs (6.c) 21. helyen végzett.

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

 

Az Eszterházy Károly Gyakorlóiskola és Pedagógiai Intézet által megrendezett megyei helyesírási versenyen Székely Krisztina 10.a osztályos tanuló 3. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

Jöjj el, szabadság!

Jöjj el, szabadság!

Kovács Péter 11.a osztályos tanuló az Egri SzC Damjanich János Szakközépiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma által rendezett „Jöjj el, szabadság!” versmondó versenyen első helyezést ért el.

Felkészítő tanára: dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő

 

Nyelvmester

Nyelvmester
Bertóti Bálint 7.c oszályos tanuló a Nyelvmester országos magyar nyelvi levelező verseny döntőjében 3. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő

 
Az „Édes anyanyelvünk” országos nyelvhasználati verseny megyei döntőjén Dsupin Lilla 10.a osztályos tanuló 3 helyezést ért el.

Felkészítő tanára Lapinskasné Máté Erika tanárnő
 

Bendegúz Akadémia

Bendegúz Akadémia

 A Bendegúz Akadémia által szervezett Tudásbajnokság megyei döntőjében Veres Nóra
6.c anyanyelv, Sipos Gréta 6.c irodalom tantárgyból 2. helyezést ért el. Anyanyelvből Fáy Dorottya 4. és Kiss Ivett a 6. helyen végezett.

Felkészítő tanáruk: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

 

A Népek tavasza elnevezésű országos levelezős versenyen Molnár Adelina, Sipos Anna és Sipos Gréta (6.c) csapata hatodik helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika és dr. Szabó Zsuzsanna tanárnők

 

 

 

A Szivárványhíd országos irodalmi versenyen

A Szivárványhíd országos irodalmi versenyen
egyéniben Garami Anna Vera 6.c osztályos tanuló negyedik helyezést ért el.
 Felkészítő tanára: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

A Szivárványhíd országos irodalmi versenyen csapatban Halász Veronika és Sipos Anna 6.c osztályos tanulók tizedik helyezést értek el.

 Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

Cseh Károly versmondó verseny

Cseh Károly versmondó verseny

Az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár, a Magyar Irodalomtörténeti Társaság Heves Megyei Tagozata és a Cseh-Bódi család ismét meghirdette a Cseh Károly és kortársai versmondó versenyt a Bükkalja kiváló költője tiszteletére, immár harmadik alkalommal. a versengésen ifjúsági kategóriában Koza Fanni 11.a osztályos tanuló az első helyet szerezte meg.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

Tolkien Levelező Verseny

Tolkien Levelező Verseny
A X. Tolkien Levelező Verseny szóbeli döntőjébe jutott és ott második helyezést ért el iskolánk csapata, a csapat tagjai: Forgács Erika, Pogonyi Laura, Kovács Anna, Potsay Zille és Varga Veronika.

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

Részletek:

http://tolkien.hu/index.php/mtt/item/3092-x-tolkien-levelezo-verseny-vegeredmeny

 

Márai Sándor Próza- és Versmondó Találkozó

Márai Sándor Próza- és Versmondó Találkozó
 

Az Egri Kulturális és Művészeti Központ által szervezett Márai Sándor próza- és versmondó találkozón Ridzig Dorina Ivett 11.k(ky) osztályos tanuló 2. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő

 

 

Kazinczy-éremmel tért haza

Kazinczy-éremmel tért haza

A Kazinczyről elnevezett "Szép Magyar Beszéd" verseny Győrött megrendezett Kárpát-medencei döntőjében Marczis Lilla 13.e osztályos tanuló kategóriájában, a szakképző iskolák tanulói között remek teljesítményével Kazinczy-érmet nyert.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

A megyei József Attila Szavalóversenyen 1. helyezést ért el Veres Márton 12. c osztályos tanuló.

Felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő

 

 

Az Édes anyanyelvünk verseny iskolai fordulójában:

1. helyezett: Dsupin Lilla 10. a - felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

2. helyezett: Szűcs Kinga 9. ny - felkészítő tanára: Tóthné Török Anna tanárnő

3. helyezett: Ridzig Ivett 11. kny - felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő

 

 

 

Veres Nóra 6.c osztályos tanuló második helyezést ért el a Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny megyei fordulóján, így bejutott az országos döntőbe.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

 

A magyar nyelv OKTV döntő fordulójában Saufert Eszter 13.e osztályos tanuló 15. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

 

 

A Szent Imre Katolikus Általános Iskola által szervezett városi helyesírási versenyen Berecz Máté 8.c kilencedik (felkészítő tanára: Barnáné Fekete Mónika tanárnő), Bertóti Bálint 7.c tizenegyedik helyen végzett (felkészítő tanára Fodor Beáta tanárnő).

 

 

Marczis Lilla 13.e osztályos tanuló a Kazinczyról elnevezett Szép magyar beszéd verseny megyei döntőjében az 1. helyen végzett, így bejutott a Győrött megrendezésre kerülő országos döntőbe.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

 

 

A nyelvÉsz országos anyanyelvi verseny
 
A nyelvÉsz országos anyanyelvi verseny
 
megyei fordulójában hatodik évfolyamon Veres Nóra (6.c)1. helyezést ért el, így képviseli iskolánkat az országos döntőben. Kiss Ivett(6.c) ugyanitt 6. helyezett lett.
Felkészítő tanáruk: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

A magyar nyelv OKTV döntőjébe jutott Saufert Eszter 13.e osztálos tanuló.

Felkészítő tanára: Lapinskasné Máté Erika tanárnő.

 

 

 

 

Országos siker helyesírásból

Országos siker helyesírásból

Az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntőjében szakközépiskolai kategóriában iskolánk tanulója, Saufert Eszter 13.e osztályos tanuló 1. helyen végzett.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

A „Szép Magyar Beszéd” verseny iskolai fordulójának eredménye:

Gimnáziumi kategória:

1. Bodó Anita (9.k) - Felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő

2. Kis Levente (11.a) - Felkészítő tanára: Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő

3. Juhász Diána (11.kkny) - Felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő

Szakközépiskolai kategória:

1.Marczis Lilla (13.e) -  Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

Iskolánkat Bodó Anita, Kis Levente és Marczis Lilla képviseli a verseny megyei fordulójában.

 

 

 

Az „Ötágú síp üzenete”
Az „Ötágú síp üzenete”

versmondó találkozón Terenyei Zsófi 6.c osztályos tanuló harmadik helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

Az Implom József középiskolai helyesírási verseny megyei fordulójában szakközépiskola kategóriában első helyezést ért el Saufert Eszter 13. e osztályos tanuló, felkészítő tanára dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő. Gimnáziumi kategóriában 3. helyezést ért el Szaller Nikolett 11. k(kny)-es tanuló, felkészítő tanára Fodor Beáta tanárnő

 

Irodalmi pályázat
 Irodalmi pályázat
 

Az Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata által meghirdetett irodalmi pályázat II. kategóriájában harmadik díjban részesült Pusztai Ágota 10.a osztályos tanuló, felkészítő tanára Lapinskasné Máté Erika tanárnő.

 

A Karácsonyra várva című egyfordulós levelezős csapatversenyben Garami Anna és File Borbála 6.c osztályos tanulók csapata 13. helyen végzett.

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

A Dicsőséges várak, pompás kastélyok és híres uraik című egyfordulós levelezős csapatversenyben Molnár Adelina, Sipos Anna és Németh Anna 6.c osztályos tanulók csapata hetedik helyen végzett.

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

 

 


 

 

Az én családi történetemAz én családi történetem

A Heves Megyei Család- Esélyteremtési és Önkéntes Ház által meghirdetett "Az én családi történetem" címmel meghirdetett esszépályázaton Dobos Dorottya 11.any osztályos tanuló 2. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő.

 

 

A Pásztorvölgyi Gimnázium által szervezett megyei népmese- és népballadamondó versenyen népballada kategóriában 2. helyezést ért el Kiss Krisztián 10.k osztályos tanuló.

Felkészítő tanára: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

 

Országos siker a Bolyai Anyanyelvi Versenyen

Országos siker a Bolyai Anyanyelvi Versenyen
 

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 2015. december 5-i országos döntőjében, a 6. osztályosok kategóriájában iskolánk "Agymanók" csapata 4. helyezést ért el.

A csapat tagjai: Fáy Dorottya, Milák Johanna Jázmin, Sipos Gréta és Veres Nóra

Felkészítő tanáruk: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

A magyar irodalom OKTV első fordulójából a második fordulóba jutott Ballagó Márton 12.c, Toldi László Arnold 13.e és Tóth Ilona Janka 13.k  osztályos tanulók. Felkészítő tanáruk: Lapinskasné Máté Erika tanárnő

A magyar nyelv OKTV első fordulójából továbbküldhető dolgozatot írt Sulyok Valentina 12.c osztályos tanuló és Saufert Eszter 13.e osztályos tanuló, felkészítő tanáruk Lapinskasné Máté Erika tanárnő, Saufert Eszter bejutott a második fordulóba.

Figeczky Flóra 5. c osztályos tanuló az EKMK által szervezett Palóc Mesemondó Találkozón második helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Ballagóné Csernyák Éva tanárnő

Terenyei Zsófi 6.c osztályos tanuló a zsűri különdíját kapta. Felkészítő tanára: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

  Bolyai anyanyelvi verseny
 
 

Bolyai anyanyelvi verseny 

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny Heves/Nógrád megyei döntőjében:


6. osztályos korcsoportban első helyen végzett és ezzel továbbjutott az országos döntőbe a 6.c Agymanók csapata. Csapattagok, Sipos Gréta, Milák Johanna Jázmin, Fáy Dorottya és Veres Nóra.

Felkészítő tanáruk: dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő

8. osztályos kategóriában második helyen végzett az Agymenők csapata, tagok: Aradi Nikolett, Kovács Anna, Pogonyi Laura és Potsay Zille (8.c)

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika és Kovács Ottóné tanárnők.

Harmadik helyen végzett a Hasonlatok csapat, tagok: Kovács Eszter Éva, Berecz Máté, Árvai Balázs és Jacsó Barnabás (8.c)

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

Hatodik helyen végzett a Bergking csapat, tagjai: Gáspár Viktória, Balázs Diána, Prókai Blanka és Varga Veronika (8.c)

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

"Hol terem a magyar vitéz?"

A Dobó István Vármúzeum által szervezett "Hol terem a magyar vitéz?" című verseny döntőjében iskolánk 6.c osztályából öt csapat vett részt. A diákok remek teljesítményének köszönhetően a "Gárdonyi csillagai" csapat (Klarianka Petra, Lénárt Emese, Terenyei Zsófi) első helyen végzett.

 

További helyezettek: 

2. helyen végzett az "Anonymus" csapat: Sipos Anna, Németh Anna, Molnár Adelina

4. hely: "Magyar vitézek": File Borbála, Fáy Dorottya,Törő Hajnalka

5. hely: "Vitéz lányok": Milák Jázmin, Kiss Ivett, Szerencsi Zsófia

6. hely: "Szurok királynők": Árvai Tímea, Domán Gabriella, Minya Liliána

 

Felkészítő tanáraik: dr. Szabó Zsuzsanna és Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

 

A 9. osztályosok tehetségkutató versenyének eredménye:

 

 

1. helyezett: Leitner Bernadett 9. kny és Tóth Katalin 9.ny

 

2. helyezett: Pifkó Nikolett 9.kny és Schrádi Réka 9.a

 

3. helyezett:Varga Dorina 9.ny

 

 _____________________________________ 2014/2015. tanév____________________________________

Nyelvmester

 Nyelvmester

Az országos Nyelvmester Levelező Nyelvtan Versenyben Bertóti Bálint 6.c osztályos tanuló a második helyen végzett, bejutott a szóbeli döntőbe, ahol különdíjat kapott, felkészítő tanára: Fodor Beáta tanárnő.

Németh Anna 5. c osztályos tanuló ötödik helyen végzett. Felkészítő tanára: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

 

A "Tündérolvasók" elnevezésű biregionális szövegértő csapatverseny szóbeli döntőjén Domán Boglárka és Nagy Boglárka 7.c osztályos tanulók 3. helyezést értek el.
Felkészítő tanáruk: Fodor Beáta tanárnő
 

Országos siker a Bendegúz versenyen

Országos siker a Bendegúz versenyen

 

A Bendegúz Akadémia által szervezett Tudásbajnokság országos versenyen Anyanyelv 5. kategóriában Veres Nóra 5.c osztályos tanuló   6. helyezett lett.

Felkészítő tanára: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő.

 

 

Kisgimnazistáink országos sikerei irodalomból

Kisgimnazistáink országos sikerei irodalomból

A Szivárványhíd országos  ötfordulós  irodalmi versenyben Garami Anna (5.c)  13. helyezést, Sipos Anna és Bartók Jázmin csapata 9. helyezést ért el.  Terenyei Zsófi (5.c)  a szóbeli döntőbe bejutva harmadik helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

Tolkien Levelező Verseny

Tolkien Levelező Verseny
Az országos Tolkien Levelező Verseny szóbeli döntőjébe jutott Szabó-Varga Richárd, Lóczi Olivér 8.c és Nemcsik Olivér 9.e osztályos tanulók csapata. Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

Valamint a 13.a osztályból Bóta Áron, Gelyeta Előd, Ircsik Péter és Kovács Ádám. Felkészítő tanáruk: Fodor Beáta tanárnő.

 

Cseh Károly versmondó verseny

Cseh Károly versmondó verseny
A Cseh Károly versmondó versenyen Kovács Péter (10.a) első helyezést ért el, felkészítő tanára: Dr. Loboczkyné Hársasi Ibolya tanárnő, második helyezett lett Toldi László Arnold (12.e), felkészítő tanára: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő, a harmadik helyen is gárdonyis végzett: Marczis Lilla (12.e), felkészítő tanára: Dr. Szabó Zsuzsanna tanárnő 

http://193.224.44.190/hu/2015/04/27/cseh-karoly-versmondo-verseny-dijazottjai

 

Fogom a kezed

Fogom a kezed
A Fogom a kezed című egyfordulós irodalmi csapatversenyen Kovács Eszter, Berecz Máté és Jacsó Barnabás 7.c osztályos tanulók csapata harmadik helyezést ért el, Halász Veronika, Sipos Anna és Bartók Jázmin 5.c  osztályos tanulók csapata 13. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

 

A Pesterzsébeti Pedagógiai Intézet ebben a tanévben is megrendezte „Olvass velünk!” levelezős vetélkedőjét a 7-8. -os korosztály számára. Iskolánkból a Fontolva haladók csapat (tagjai: Pogonyi Laura Hanna, Máté Panna és Forgács Erika 7.c osztályos tanulók) a 38. helyezést érte el.

Felkészítő tanáruk: Barnáné Fekete Mónika tanárnő

 

 

Magyar nyelv OKTV

Magyar nyelv OKTV